Օմբուդսմենը և Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարը քննարկել են փոխգործակցության հարցեր 10/22/2014   11:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանը հանդիպել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեայի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՄԻՊ գրասենյակը:
Օմբուդսմենն ու դեսպանը քննարկել են Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում փոխգործակցության հարցեր: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ծրագրին, դրա կիրառմանը և մշտադիտարկմանը:
Դեսպանը բարձր է գնահատել Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում Օմբուդսմենի և նրա աշխատակազմի գործունեությունը և պատրաստակամություն հայտնել խորացնել երկկողմ համագործակցային հարաբերությունները:
Օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանն իր հերթին, ողջունելով ԵՄ պատվիրակության դերը Հայաստանում ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման և մարդու իրավունքների պաշտպանության գործում, ընդգծել է երկկողմ համագործակցության խորացման կարևորությունը:
17:06 14/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՕմբուդսմենի գրասենյակում քննարկվել է հղիներին տրամադրվող նպաստի կրճատում նախատեսող օրինագիծը
17:12 13/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրադարձ է կատարվել Հայաստանի իրավական համակարգի բարեփոխումների ընթացքին
20:19 02/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ. լրագրողների գործունեության որոշակի խորչընդոտումների տենդենց կա, բայց դա համակարգված օրինաչափություն չէ
10:35 20/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր պաշտոն՝ ՄԻՊ-ում
12:55 13/08/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրդարադատության նախարարությունն արձագանքում է ՄԻՊ-ի ահազանգին
17:45 16/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵՄ դեսպան Տրայան Հրիսթեային
14:42 17/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ Ծնողը երեխային տանում է հատուկ դպրոց, որ նա սնունդ ու քնելու տեղ ունենա
10:03 08/04/2014  |  ՄամուլՏրայան Հրիսթեա. «Եթե դատեմ այն կարծիքից, ինչն ստանում եմ հասարակությունից, ապա պետք է ասեմ, որ կոռուպցիան Հայաստանում շատ տարածված է»

Омбудсмен Армении и глава делегации ЕС обсудили вопросы углубления двустороннего сотрудничества 10/22/2014   12:12  |  Актуальная тема
Омбудсмен Армении Карен Андреасян встретился с руководителем делегации ЕС в Армении, послом Траяном Христеа. Об этом сообщает пресс-служба аппарата омбудсмена Армении.
Омбудсмен и посол обсудили вопросы сотрудничества в сфере защиты прав человека в Армении. В ходе встречи стороны коснулись национальной программы защиты прав человека, ее применения и постоянного мониторинга.
Посол высоко оценил деятельность омбудсмена и его аппарата в сфере защиты прав человека в Армении и выразил готовность к углублению двусторонних партнерских отношений.
В свою очередь омбудсмен Карен Андреасян, приветствуя роль делегации ЕС в деле укрепления демократических ценностей и защиты прав человека в Армении, подчеркнул важность углубления двустороннего сотрудничества.