Բաքվում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հանդես են եկել կառուցվածքային առաջարկներով. «Հայկական Ժամանակ» 10/16/2014   09:58  |  Մամուլ
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Է.Մամեդյարովը երեկ հայտարարել է, որ Բաքվում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հանդես են եկել կառուցվածքային առաջարկներով, և Ադրբեջանը պատրաստ է խաղաղության մեծ համաձայնագրի մշակմանը:
Այս մասին գրում է «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթը՝ նշելով, որ ըստ APA գործակալության Մամեդյարովն ասել է, որ իրենց առաջարկներ են ներկայացվել մի շարք հարցերով կողմերի միջև աշխատանքային խմբեր ստեղծելու շուրջ, ինչին իրենք համաձայնել են. նման խմբեր պետք է ստեղծվեն զորքերի դուրսբերման, փախստականների վերադարձի, տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների հարցերի շուրջ:
Համանախագահները Երևան են ժամանելու վաղը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի`16.10.2014թ. համարում:
12:29 12/05/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ. Շփման գծում կա իրավիճակի սրացման մշտական սպառնալիք
21:10 27/01/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները այս անգամ ևս իրենց տարերքի մեջ էին
21:54 28/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերին նախատեսված է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը տարածաշրջան

“Айкакан жаманак”: Находящиеся в Баку сопредседатели МГ ОБСЕ выступили со структурными предложениями 10/16/2014   10:50  |  Пресса
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров заявил, что находящиеся в Баку сопредседатели Минской группы ОБСЕ выступили со структурными предложениями, и Азербайджан готов к разработке “большого мирного соглашения”.
Об этом пишет газета “Айкакан жаманак”. Издание отмечает, что, по информации агентства APA, Мамедъяров заявил, что представлен ряд предложений по созданию рабочих групп между сторонами по решению вопросов о выводе войск, возвращении беженцев, по транспорту, инфраструктуре.