ԱԺ նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն` առևտրի ոլորտի ներկայացուցիչներին հուզող հարցին լուծում տալու նպատակով 10/01/2014   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստի սկզբում մոտ քսան րոպե հարկադրված ընդմիջում հայտարարվեց: Պատճառը քվեարկության համակարգի խափանումն էր:
«Ձեր խոսքից սարքավորումներն էլ լռեցին»,- նկատեց ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը` ակնարկելով ոչ իշխանական խմբակցություններին:
Այսօրվա նիստի սկիզբը բավականին բուռն էր. ոչ իշխանական խմբակցությունների ներկայացուցիչները հորդորում էին մեծամասնությանը համատեղ քննարկել առևտրի ոլորտի ներկայացուցիչների բողոքի առիթ հանդիսացած` այսօրվանից ուժի մեջ մտած «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի փոփոխությունները ժամանակավորապես կասեցնելու և խնդրին լուծում տալու հարցը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեի երեկոյան ԱԺ ոչ իշխանական հինգ խմբակությունների նախաձեռնությամբ այս հարցով հրավիրված արտահերթ նիստը չկայացավ` ՀՀԿ-ի բոյկոտի պատճառով: ՀՀԿ ներկայացուցիչներն այսօր նիստում հակադարձեցին, թե խախտվել է հարցին լուծում տալու նպատակով համատեղ քննարկում անցկացնելու նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, և հրավիրվել է արտահերթ նիստ, այդ իսկ պատճառով իրենք բոյկոտել են:
Ի դեպ` անսպասելիորեն միջամտեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ, գեներալ Սեյրան Սարոյանը, ով կոչ արեց բոլորին, թե «սաղիս մտքին կա, բերեք քննարկենք, թող ժողովուրդը աշխատի»: Այս հայտարարությանը ոչ իշխանական խմբակցությունների ներկայացուցիչների արձագանքեցին ծափողջույներով:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն էլ առաջարկեց այս հարցով ընդմիջմանը` ժամը 13:30-ին, իր աշխատասենյակում անցկացնել  խորհրդակցություն` խմբակցությունների ղեկավարների կամ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
13:26 29/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ ոչ իշխանական եռյակը ստորագրահավաք կկազմակերպի՝ ՓՄՁ-ին աջակցելու համար
15:41 27/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՖիննախում, ՓՄՁ-ի ձեռքերով, խոշորների դեմ իրավական հիմք են փորձում ստանալ
15:11 27/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎաճառականները դիմել են Օմբուդսմենին
10:00 26/09/2014  |  ՄամուլՎաղարշ Աբրահամյանը երեկ մոլեգնել է ու 7-8 սեղան ջարդել. «Հրապարակ»
12:03 25/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՓՄՁ-ն է օգնում, որ խոշորները թաքցնեն հարկերը. Վարչապետը հայտնեց իր կարծիքը

Спикер парламента Армении созвал совещание по резонансным поправкам в закон “О налоге с оборота” 10/01/2014   13:33  |  Лента новостей
Представители непровластных фракций НС Армении призывают парламентское большинство к совместному обсуждению вопроса о временном приостановлении вступивших с сегодняшнего дня в силу поправок к закону “О налоге с оборота”, вызвавших протест представителей сферы торговли.
Напомним, что созванное по инициативе 5 непровластных фракций парламента внеочередное заседание по данному вопросу не состоялось ввиду бойкота РПА. Представители правящей фракции мотивировали свое решение нарушением достигнутых договоренностей о проведении совместного обсуждения с целью урегулирования проблемы.
Неожиданно в дискуссию вмешался член фракции РПА, генерал Сейран Сароян и призвал всех к обсуждению и поиску решений, которые помогут людям продолжить работу. Данное заявление было встречено непровластными фракциями аплодисментами.
В свою очередь, спикер парламента Галуст Саакян предложил провести у себя в кабинете совещание с участием глава и представителей фракций.