Պետական այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի Նախագահ Կարոլոս Պապուլիասը 09/27/2014   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով սեպտեմբերի 29-ին երկօրյա պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Հունաստանի Հանրապետության Նախագահ Կարոլոս Պապուլիասը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակներում Հունաստանի Նախագահը հանդիպումներ կունենա Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային Ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ ծաղկեպսակ կդնի Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և հարգանքի տուրք կմատուցի անմեղ զոհերի հիշատակին:
ՀՀ Նախագահի նստավայրում նախատեսված է հայ-հունական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու խորացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն, որից հետո նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Կարոլոս Պապուլիասը ԶԼՄ-երի առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ հայտարարությամբ:
Հունաստանի Նախագահի այցի շրջանակներում Երևանում կկայանա երկու երկրների նախագահների մասնակցությամբ հայ-հունական գործարար համաժողով:

Президент Греции прибудет с трехдневным государственным визитом в Армению 09/27/2014   14:14  |  Лента новостей
Президент Греции Каролос Папульяс по приглашению президента Армении Сержа Саргсяна 29 сентября прибудет с трехдневным государственным визитом в Ереван. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В рамках визита глава Греции проведет встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента РА Галустом Саакяном, премьер-министром Овиком Абрамяном. К.Папульяс также посетит мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян (Цицернакаберд), где возложит венок и воздаст дань уважения памяти невинных жертв.
В резиденции президента состоится церемония подписания документов, призванных способствовать укреплению и углублению двусторонних армяно-греческих отношений, после чего Серж Саргсян и Каролос Папульяс выступят перед представителями СМИ с заявлением об итогах переговоров.