Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 09/23/2014   16:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 22-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 6 դեպքից բացահայտվել է 3-ը: Յուրացման 1 և խարդախության 4 դեպքերը բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 11 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 5-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար, ինչի հետևանքով 16 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было раскрыто 4 случая мошенничества 09/23/2014   17:07  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период между 22 и 23 сентября в республике был зарегистрирован 1 случай нанесения телесных повреждений со смертельным исходом, который был раскрыт по горячим следам.
Кроме того, из 6 зарегистрированных случаев нанесения телесных повреждений было раскрыто 3. Было раскрыто также 4 случая мошенничества, 1 случай присвоения и 11 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 5 случаев кражи и нанесения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 9 ДТП, вследствие которых 16 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести,  сообщается на официальном сайте полиции Армении.