Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ 09/22/2014   21:37  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Նյու Յորքում կայանալիք Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) գլխավոր ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի, Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, մի շարք պետությունների ղեկավարների հետ:
Սերժ Սարգսյանն այցի օրերին ելույթով հանդես կգա Կոլումբիայի համալսարանում:
Միացյալ Նահանգներում նախատեսվում են Նախագահի հանդիպումները ԱՄՆ միջազգային հարաբերությունների ոլորտում առաջատար փորձագետների, Ազգային էթնիկ կոալիցիոն կազմակերպությունների (NECO) նախագահ Նասեր Քազեմինիի հետ:
Հանրապետության Նախագահը ԱՄՆ-ում կմասնակցի «ԱրմԹեք-2014» համաժողովի բացմանը, հանդիպում կունենա հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
19:39 19/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՀ Նախագահ. Չեմ կարող հիացմունքի խոսքեր չարտահայտել Մեծ Բրիտանիայի կառավարության և ժողովրդի հասցեին

Президент Армении Серж Саргсян отбудет в Нью-Йорк для участия в работе 69-й сессии Генассамблеи ООН 09/23/2014   10:23  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян во вторник, 23 сентября, отправится с рабочим визитом в Соединенные Штаты Америки для участия в работе 69-й сессии Генеральной ассамблеи Организации Объединенных Наций (ООН) в Нью-Йорке, на которой выступит с речью. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Армении в рамках своего визита проведет также встречи с генеральным секретарем ООН Пан Ги Муном, генсеком Совета Европы Турбьёрном Ягландом, главами ряда государств.
В ходе своего визита Серж Саргсян выступит также в Колумбийском университете. В США также запланированы встречи главы государства с ведущими американскими экспертами в сфере международных отношений и председателем “Национальной этнической коалиции организаций” США (NECO) Насером Каземини.
В США президент Армении также примет участие в открытии форума “ArmTech-2014” и встретится с представителями армянской общины Соединенных Штатов.