Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է եվրոպական երկրների ցամաքային զորքերի հրամանատարների ամենամյա համաժողովին 09/16/2014   14:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 16-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում մասնակցում է եվրոպական երկրների ցամաքային զորքերի հրամանատարների ամենամյա համաժողովին: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Միջոցառմանը, որն անցկացվում է Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո, մասնակցում է ավելի քան 40 պետության ներկայացուցիչ:
«Ցամաքային զորքեր-2020» խորագրով համաժողովը նպատակաուղղված է միջազգային ճգնաժամերին արձագանքելու հարցերում զինված ուժերի ներգրավվածության եւ պատրաստականության շուրջ կարծիքների փոխանակմանը` ի նպաստ փոխըմբռնման բարձրացման, համագործակցության զարգացման եւ տարածաշրջանային խաղաղության եւ կայունության ամրապնդման:

Делегация во главе с начальником Генштаба ВС Армении участвует в ежегодной конференции командующих сухопутными войсками европейских стран 09/16/2014   15:15  |  Лента новостей
Возглавляемая начальником Генштаба Вооруженных сил Армении, генерал-полковником Юрием Хачатуровым делегация участвует в ежегодной конференции командующих сухопутными войсками европейских стран, которая проходит в немецком городе Висбаден с 16 по 17 сентября.
В мероприятии, которое проводится под эгидой штаба сухопутных войск США в Европе, участвуют представители более 40 государств.
Конференция “Сухопутные войска-2020” нацелена на обмен мнениями относительно готовности вооруженных сил при реагировании на международные кризисы для повышения взаимопонимания, развития сотрудничества и укрепления мира и стабильности в регионе.