Մեղադրողը միջնորդեց Շանթ Հարությունյանին ու մյուսներին դատապարտել տևական ազատազրկման 09/08/2014   13:35  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Շանթ Հարությունյանի ու մյուսների գործով այսօրվա դատական նիստում մեղադրող Գևորգ Գևորգյանը միջնորդեց Շանթ Հարությունյանին դատապարտել 7 տարվա ազատազրկման, իսկ նրա անչափահաս որդուն՝ Շահեն Հարությունյանին՝ 5 տարվա ազատազրկման:
Մեղադրողը միջնորդեց Վահե Մկրտչյանին դատապարտել ութուկես տարվա, Ալբերտ Մարգարյանին՝ ութ տարվա, Վարդան Վարդանյանին, Ավետիս Ավետիսյանին, Լիպարիտ Պետրոսյանին՝ վեցուկեսական տարվա, Ալեք Պողոսյանին ու Հայկ Հարությունյանին՝ վեց տարվա, Մկրտիչ Հովհաննիսյանին՝ հինգուկես տարվա, Սևակ Մնացականյանին, Տիգրան  Պետրոսյանին ու Արմեն Հովհաննիսյանին՝ 4-ական տարվա ազատազրկման, իսկ Միսակ Առաքելյանին՝ 50 հազար ՀՀ դրամի տուգանքի:

Прокурор просит приговорить Шанта Арутюняна и его соратников к длительным срокам заключения 09/08/2014   14:20  |  Актуальная тема
Обвинитель Геворк Геворкян на сегодняшнем заседании суда по делу о беспорядках в центре Еревана 5 ноября 2013 года с участием лидера партии "Цехакрон"и его соратников ходатайствовал приговорить Шанта Арутюняна к семи годам лишения свободы, а его несовершеннолетнего сына – к 5 годам заключения.
Остальных фигурантов дела прокурор просил приговорить на сроки от 4 до 8.5 лет лишения свободы(Ваге Мкртчяна к 8 годам и 6 месяцам, Альберта Маркаряна – к 8 годам, Вардана Варданяна, Аветиса Аветисяна, Липарита Петросяна – к 6 годам и 6 месяцам, Алека Погосяна и Айка Арутюняна – к 6 годам, Мкртыча Ованнисяна – к 5.5 годам, Севака Мнацаканяна, Тиграна Петросяна и Армена Ованнисяна – к 4 годам заключения), а для Мисака Аракеляна потребовал наказание в виде штрафа в размере 50 тыс. драмов.