2015 թ. պետբյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումներն սկսվել են 09/06/2014   12:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ մեկնարկել են ՀՀ 2015 թվականի պետական բյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումները: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության գործադիր մարմինների ղեկավարները մեկ շաբաթվա ընթացքում կներկայացնեն առաջարկություններ՝ «ՀՀ 2015թ. պետբյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի տեքստային մասի նախնական տարբերակի վերաբերյալ:
Ըստ ընթացակարգի՝ վարչապետի մոտ տեղի են ունենում նախնական տարբերակի քննարկումներ բոլոր գերատեսչությունների հետ, ինչի արդյունքում ամբողջական տեսքի է բերվելու բյուջեի նախագիծը եւ ներկայացվելու է Ազգային Ժողով:

Начались обсуждения предварительной версии проекта госбюджета Армении на 2015 год 09/06/2014 16:48 | Лента новостей
У премьер-министра Армении Овика Абрамяна начались обсуждения предварительной версии проекта государственного бюджета страны на 2015 год. Об этом сообщает пресс-служба Правительства РА.
Руководители исполнительных органов республики в течение недели должны представить предложения относительно предварительной версии текстовой части проекта закона РА “О государственном бюджете на 2015 год”.
Согласно процедуре, у премьер-министра проходят обсуждения предварительной версии со всеми ведомствами, после чего приводят проект бюджета в завершенный вид для передачи его на рассмотрение в Национальное Собрание.