Նալբանդյանն Էրդողանին է հանձնել ՀՀ Նախագահի պաշտոնական հրավերը՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման արարողությանը 08/29/2014   11:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 28-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Անկարայում ներկա է գտնվել Թուրքիայի նորընտիր Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի պաշտոնի ստանձնման արարողությանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Չանկայայի նախագահական պալատում կայացած Թուրքիայի նախկին Նախագահ Աբդուլա Գյուլից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին իշխանության փոխանցման արարողությանը մասնակցում էին մի քանի տասնյակ երկրների բարձրաստիճան պատվիրակություններ։
Արարողությունից հետո պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրված ընդունելությանը նախարար Նալբանդյանը կարճատև զրույց է ունեցել Նախագահ Էրդողանի հետ, որին հանձնել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական հրավերը՝ 2015թ. ապրիլի 24-ին ներկա գտնվելու Երևանում կայանալիք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման արարողությանը։
14:49 28/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԴիվանագիտական «փոխանակում». նախարարն ընդդեմ դեսպանի
16:05 22/04/2014  |  Միջազգային լրահոսԹուրք դիվանագետ. Հայկական հարցը հայտնի դարձավ ԱՍԱԼԱ-ի ի հայտ գալուց հետո միայն
23:10 10/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովն ընդունեց Ցեղասպանության մասին բանաձեւը
16:10 07/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԲուենոս Այրեսի հայտարարությունը՝ Հայոց ցեղասպանության տարելիցի օրը որպես «20-րդ դարի առաջին ցեղասպանության օր» հիշատակելու վերաբերյալ

Эдвард Налбандян передал Эрдогану официальное приглашение президента Армении посетить Ереван 24 апреля 2015 года - в День памяти жертв Геноцида армян 08/29/2014 11:53 | Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 28 августа присутствовал в Анкаре на церемонии вступления Реджепа Тайипа Эрдогана в должность президента Турции. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В проходившей в президентской резиденции Чанкая церемонии инаугурации Эрдогана приняли участие высокопоставленные делегации из нескольких десятков стран.
После церемонии, в ходе официального приема в честь глав прибывших на инаугурацию делегаций состоялась краткая беседа Налбандяна и Эрдогана, которому глава МИД РА передал официальное приглашение президента Армении присутствовать на предстоящей в Ереване 24 апреля 2015 года церемонии поминовения жертв Геноцида армян.