Հստակեցվել է վթարի ենթարկված ինքնաթիռի ուղևորների քաղաքացիությունը 07/19/2014   16:38  |  Միջազգային լրահոս
Հստակեցվել է վթարի ենթարկված՝ Մալազիական ավիաուղիների Boeing-777 ինքնաթիռի բոլոր ուղեւորների քաղաքացիությունը։
Ինչպես հաղորդվում է ավիաուղիների կայք-էջում՝ ինքնաթիռում գտնվել է Հոլանդիայի 192 քաղաքացի (նրանցից մեկն ունեցել է նաեւ ԱՄՆ քաղաքացիություն), 44 մալազիացի։
Ուղեւորների թվում եղել են նաեւ Ավստրալիայի 27 քաղաքացի, 12 ինդոնեզացի, 10 անգլիացի (նրանցից մեկն ունեցել է նաեւ ՀԱՀ-ի քաղաքացիություն), 4 բելգիացի, 4 գերմանացի, 3 ֆիլիպինցի, 1 կանադացի եւ Նոր Զելանդիայի 1 քաղաքացի։
Ընդհանուր առմամբ ինքնաթիռում եղել է 298 մարդ։ «РИА Новости» գործակալությունը, հղում կատարելով ՍՊԻԴ-ի դեմ պաքարի միջազգային ընկերուևթյան նախագահ Ֆրանսուա Բարրե Սինուսին, նշում է, որ  ուղեւորների թվում եղել են ՍՊԻԴ-ի դեմ պայքարի 6 մասնագետ։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, թե  ինքնաթիռում եղել է 100 փորձագետ։ Հուլիսի 19-ի առավոտվա տվյալներով՝ հայտնաբերվել է 186 դիակ։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, ինքնաթիռը վթարի է ենթարկվել հուլիսի 17-ին՝ Ուկրաինայի արեւելքում՝ Դոնեցկում։
01:11 19/07/2014  |  Միջազգային լրահոս«Boeing-777»-ին կործանել է անջատողականների կողմից վերահսկվող տարածքից արձակված հրթիռը. Օբամա
00:30 19/07/2014  |  Միջազգային լրահոսՎթարի ենթարկված «Boeing-777» ինքնաթիռում եղել է 85 երեխա
00:05 19/07/2014  |  Միջազգային լրահոս «Boeing-777» ինքնաթիռը խփվել է այնպիսի զենքով, որպիսիք Ուկրաինան չունի. Ուկրաինայի փոխվարչապետ
14:55 18/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն անընդունելի է համարում ուժի կիրառումը՝ քաղաքացիական օդանավերի նկատմամբ. ԱԳՆ

Установлено гражданство всех пассажиров Boeing-777, потерпевшего крушение в Донецкой области 07/19/2014   17:13  |  Международные новости
Установлено гражданство всех пассажиров самолета Boeing-777 Malaysia Airlines, потерпевшего крушение на востоке Украины. Как передает РИА Новости, об этом  сообщается на сайте авиакомпании.
По последним данным, на борту Boeing находились 192 гражданина Нидерландов (у одного из них было также гражданство США), 44 подданных Малайзии (включая 15 членов экипажа и двух детей), 27 граждан Австралии, 12 — Индонезии (включая ребенка), 10 — Великобритании (у одного из них было также гражданство ЮАР), четыре гражданина Бельгии, четверо — Германии, трое — Филиппин, по одному гражданину Канады и Новой Зеландии.
Всего в самолете находились 298 человек, все они погибли. Как пишет РИА Новости со ссылкой на президента Международного общества борьбы со СПИДом Франсуазу Барре-Синусси, среди них были шестеро специалистов. Ранее сообщалось, что на конференцию в Куала-Лумпур летели около 100 экспертов по СПИДу.
По состоянию на утро 19 июля обнаружены тела 186 погибших.
15:11 19/07/2014  |  Международные новости"Salon": Журналисты и новостные СМИ не смогли нормально рассказать о трагедии с малайзийским Боингом
09:10 19/07/2014  |  Международные новостиОбама: Малайзийский лайнер был сбит ракетой, выпущенной с подконтрольной сепаратистам территории
17:40 18/07/2014  |  Международные новостиГенсек Совета Европы: Крушение малайзийского самолета - последнее напоминание о необходимости покончить с конфликтом на востоке Украины
15:29 18/07/2014  |  Лента новостей МИД: Армения потрясена крушением малайзийского “Боинга” и считает неприемлемым применение силы в отношении гражданских самолетов