Նախնական վարկածով 17-ամյա պատանուն սպանել է ձերբակալված երկրորդ ադրբեջանցին. Azatutyun 07/17/2014   16:47  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Azatutyun.am-ի տեղեկացմամբ՝ նախնական վարկածով 17-ամյա Սմբատ Ցականյանին սպանել է ձերբակալված երկրորդ ադրբեջանցին: Այս մասին այսօր տեղեկացրեց Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ պատասխանելով «Ազատության» հարցին:
Հիշեցնենք՝ օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների արդյունքում սկզբում ձերբակալվեց 46-ամյա Շահբազ Գուլիևը, իսկ ավելի ուշ 54-ամյա Դիլհամ Ասկերովը: Հենց Ասկերովն էլ, ըստ նախարարի, սպանել է 17-ամյա պատանուն:
Նախարար.- Նախնական վարկածով դիվերսիոն խմբի վերջին ձերբակալված անդամն է դա իրականացրել։
«Ազատություն».- Ճի՞շտ է, որ առանձնակի դաժանությամբ են սպանել պատանուն, և դա էր պատճառը, որ նրան փակ դագաղով են հուղարկավորել։

Радио Азатутюн”: По предварительной версии, 17-летнего Смбата Цаканяна убил второй задержанный азербайджанец 07/17/2014   17:24  |  Актуальная тема
По предварительной версии, 17-летнего Смбата Цаканяна убил второй задержанный азербайджанец. Об этом сегодня сообщил министр обороны Армении Сейран Оганян, отвечая на вопрос Радио Азатутюн.
Как напоминает Радио Азатутюн, в результате оперативно-розыскных мероприятий правоохранительных органов Нагорного Карабаха сначала был задержан 46-летний Шахбаз Гулиев, а позднее - 54-летний Дилхам Аскеров. Именно Аскеров, по словам министра, убил 17-летнего юношу.
Министр: По предварительной версии, это сделал последний задержанный член диверсионной группы.
Радио Азатутюн: Правда, что юношу убивали с особой жестокостью, и именно поэтому его хоронили в закрытом гробу?