Ըստ քաղաքացու՝ հերթապահ մասում ինքը ծեծի է ենթարկվել ոստիկանների կողմից 07/17/2014   13:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Սարգիս Մ-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Կատարվում է նախաքննություն:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ քաղաքացի Սարգիս Մ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014թ. հունիսի 15-ին բերման ենթարկվելով ՀՀ ոստիկանության ԵՔՎ Էրեբունու բաժին, հերթապահ մասում ծեծի է ենթարկվել ոստիկանության ծառայողների կողմից, որի հետևանքով ստացել է մարմնական վնասվածքներ:
Սարգիս Մ-ի մարմնի տարբեր հատվածներում արձանագրվել են առողջությանը թեթև վնասի հատկանիշներ չպարունակող բազմաթիվ քերծվածքներ և արյունազեղումներ:
10:55 12/03/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈստիկանության Վարդենիսի բաժնում քաղաքացին ծեծի է ենթարկվել
10:35 11/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈստիկանը և կինը քաշքշել են իրար ու հարվածել. ՀՔԾ
13:21 21/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացին վնասվածքն ստացել է ոստիկանի հետ վիճաբանության ժամանակ. ՀՔԾ

ССС Армении завела уголовное дело по заявлению мужчины, обвинившего полицейских в избиении 07/17/2014   14:45  |  Криминальная хроника
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе на основании заявления гражданина Саркиса М., возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА. Ведется расследование.
Как сообщается на сайте ССС РА, гражданин Саркис М. подал заявление о том, что 15 июня 2014г. был подвергнут приводу в Эребунийский отдел Ереванского следственного управления полиции Армении и избит сотрудниками полиции в дежурной части.
На теле Саркиса М. Зафиксировали множественные царапины и кровоподтеки, не содержащие признаков легкого вреда здоровью.