Վարդենիսում խուճապային իրավիճակ չկա. 14-ամյա հայ հովվի գերեվարման մասին շրջանառվող լուրերն ապատեղեկատվություն են 07/10/2014   11:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը  հերքում է Քարվաճառի հատվածում հակառակորդի կողմից դիվերսիոն հարձակման ընթացքում  14-ամյա հայ հովվի գերեվարման մասին շրջանառվող լուրերը:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ «այդպիսի բան չկա»:
Դիվերսիոն գործողությունների և ջրի թունավորման մասին լուրերի վերաբերյալ էլ Գեղարքունիքի մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը նշեց, որ դա ապատեղեկատվություն է, ոչ մի խուճապ չկա, Վարդենիսը նորմալ բնականոն հունով ապրում է: «Ես չգիտեմ, թե ում երևակայությունն է, մարդիկ փորձել են խաղ խաղալ, չկա այդպիսի բան»:
Ի՞նչ նպատակ է հետապնդում հարցին ի պատասխան` մարզպետը նշեց, որ գուշակություններով չի զբաղվում:
«Քարոզչական աշխատանք է տարվում, Ոստիկանությունը, Պաշտպանության նախարարությունը, դիրքապահները ժխտում են, էլ դրանից ավելի ի՞նչ արվի»:

Минобороны Армении опровергает слухи о взятии в плен противником 14-летнего пастуха 07/10/2014 12:24 | Лента новостей
Минобороны Армении опровергает муссируемые сведения о диверсионном нападении противника на участке Карвачара и взятии в плен 14-летнего пастуха. В беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо”, пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян отметил, что “ничего подобно нет”.
Губернатор Гегаркуникской области Рафик Григорян назвал слухи о диверсионной атаке и отравлении воды дезинформацией: никакой паники нет, жизнь в Варденисе течет в привычном русле.”Я не знаю, чье воображение разыгралось, что за игры затевают люди, но ничего такого подобного нет”.