Ջրի սակագինը մնացել է անփոփոխ 07/09/2014   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի` հուլիսի 9-ին կայացած նիստում քննարկվել է «Երևան Ջուր» փակ բաժնետիրական ընկերության կողմից սպառողներին խմելու ջրի մատակարարման, ջրահեռացման և կեղտաջրերի մաքրման ծառայությունների մատուցման սակագների սահմանման մասին հարցը։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովից։
Քննարկելով վերը նշված հարցը՝  հանձնաժողովը որոշել է` թողնել անփոփոխ  սպառողներին խմելու ջրի մատակարարման, ջրահեռացման և կեղտաջրերի մաքրման ծառայությունների մատուցման գործող գումարային սակագինը` 170,256 դրամ/խմ (ներառյալ ավելացված արժեքի հարկը)։
Ընդունված որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2014 թվականի օգոստոսի 9-ից։ Որոշման մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ հանձնաժողովի ինտերնետային կայքում` www.psrc.am։

КРОУ Армении оставила неизменным тариф на воду для жителей Еревана и близлежащих сел 07/09/2014 12:59 | Лента новостей
На состоявшемся 9 июля заседании Комиссии по регулированию общественных услуг Армении был обсужден вопрос установления тарифов на предоставляемые компанией “Ереван Джур” услуги в сфере водоснабжения, водоотведения и очистки сточных вод. Об этом сообщили в КРОУ Армении.
Обратившись к этому вопросу, Комиссия постановила оставить неизменным действующий тариф на предоставление услуг в сфере водоснабжения, водоотведения и очистки сточных вод в размере 170,256 драмов (включая НДС).