Շանթ Հարությունյանի գործը դեռ չսկսված միջադեպ տեղի ունեցավ 06/27/2014   13:16  |  Քրեական խրոնիկոն
Անցյալ տարվա նոյեմբերի 5-ին Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ գործով «Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ Շանթ Հարությունյանի ու մյուսների գործով այսօրվա դատական նիստը դեռ չսկսված  միջադեպ տեղի ունեցավ:
Շանթ Հարությունյանը գրկախառնվելով ողջունեց իր որդուն՝ նույն գործով ամբաստանյալ, անչափահաս Շահեն Հարությունյանին, ինչն առաջացրեց ուղեկցող ոստիկանների՝ օրենքի պաշտպանների գործուն դժգոհությունը:
Սա իր հերթին հարուցեց Շանթ Հարությունյանի զայրույթը: Նշենք, որ դատարանի որոշմամբ՝ հայր և որդի Հարությունյանները նստում են իրենց ընդհանուր պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանին մոտիկ՝ իրար կողք-կողքի:
Շանթ Հարությունյանին կարճ ժամանակով դուրս բերեցին դահլիճից, նրա անչափահաս որդու վրդովմունքին ի պատասխան՝ ոստիկանները սկսեցին քաշքշել անչափահասին ու նրա մորը՝ անչափահասի օրինական ներկայացուցիչ Ռուզաննա Բադալյանին, ինչն առաջացրեց ամբաստանյալների հարազատների դժգոհությունը:

Заседание суда по делу о беспорядках в центре Еревана 5 ноября 2013г. с участием Шанта Арутюняна началось с инцидента 06/27/2014   13:47  |  Криминальная хроника
Сегодняшнее заседание суда по делу о беспорядках в центре Еревана 5 ноября 2013г. с участием лидера партии "Цехакрон "Шанта Арутюняна и других, не успев начаться, ознаменовалось инцидентом.
Шант Арутюнян поприветствовал сына, обняв его, что вызвало недовольство сопровождающих его полицейских. Отметим, что сын Арутюняна – несовершеннолетний Шаген Арутюнян - проходит обвиняемым по тому же делу.
Это в свою очередь вызвало возмущение у Шанта Арутюняна.
Шанта Арутюняна ненадолго вывели из зала суда. В ответ на гнев его несовершеннолетнего сына стражи порядка стали теребить несовершеннолетнего и его мать, законную представительницу подростка – Рузанну Бадалян, что вызвало негодование родственников подсудимого.