Գլխի շրջանում հրազենային մահացու վիրավորում ստացած զինվորի գործով կա կալանավորված անձ 06/16/2014   16:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտական հենակետում գլխի շրջանում հրազենային մահացու վիրավորում ստացած զինվորի գործով մեղադրանք է առաջադրվել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վոլոդյա Մանուկի Բաբիկյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, իսկ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանքը:
ՀՀ ՊՆ մամլո Խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ դեպքի առթիվ նշանակվել է ծառայողական քննություն:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 11-ին ՊԲ հյուսիսային (Գյուլիստան) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, գլխի շրջանում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1994թ. ծնված Դերենիկ Արամի Մանուկյանը:

Задержанного по делу о гибели военнослужащего от огнестрельного ранения в голову в НКР заключили под стражу 06/16/2014   17:22  |  Актуальная тема
По факту гибели на боевом посту военнослужащего от огнестрельного ранения в голову обвинение по признакам ч. 3 ст. 373 УК Армении предъявлено солдату срочной службы, рядовому Володе Мануковичу Бабикяну. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо”сообщила старший офицер следственной службы МО РА Мэри Саргсян.
Пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнсиян в беседе корреспондентом “ФактИнфо” сообщил, что по данному факту назначена, служебная проверка.
Напомним, 11 июня на боевом посту в одной из воинских частей АО НКР, дислоцированных в северном направлении(Гюлистан), при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий Дереник Арамович Манукян, 1994 г.р.>