Մարտական հենակետում մահացած զինվորի գործով կա ձերբակալված անձ 06/12/2014   10:46  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտական հենակետում զինվորի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Քրեական գործի շրջանակներում զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով, անզգուշությամբ մարդու մահ պատճառելու կասկածանքով, ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 128-րդ հոդվածի հիմքով ձերբակալվել է պարտադիր  ժամկետային  զինծառայող,  շարքային Վոլոդյա Մանուկի Բաբիկյանը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 11-ին ՊԲ հյուսիսային (Գյուլիստան) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, գլխի շրջանում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1994թ. ծնված Դերենիկ Արամի Մանուկյանը:

По делу о гибели военнослужащего от огнестрельного ранения в голову на одном из боевых постов в Нагорном Карабахе есть задержанный 06/12/2014   11:05  |  Актуальная тема
По факту гибели военнослужащего на боевом посту в следственной службе Минобороны РА возбуждено по признакам ч 3ст. 373 УК Армении.
Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо”сообщила старший офицер следственной службы МО РА Мэри Саргсян.
В рамках уголовного дела по подозрению в причинении смерти по неосторожности в результате нарушения правил обращения с оружием задержан солдат срочной службы, рядовой Володя Манукович Бабикян на основании ст. 128 Уголовно-процессуального кодекса РА.
Напомним, 11 июня на боевом посту в одной из воинских частей АО НКР, дислоцированных в северном направлении(Гюлистан), при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий Дереник Арамович Манукян, 1994 г.р.