Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհը մասամբ փակ կլինի (Լրացված) 06/12/2014   17:15  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության լրատվական ծառայություն, հուլիսի 15-ից սեպտեմբերի 1-ը ավտոտրանսպորտային երթեւեկությունը կդադարեցվի Ծովագյուղից մինչեւ Դիլիջանի թունելի սկիզբն ընկած:
2014 թ. ՀՀ պետական բյուջեի պետական նշանակության ավտոճանապարհների հիմնանորոգման ծրագրով կհիմնանորոգվի Մ-4, Երեւան-Սեւան-Իջեւան-Ադրբեջանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 73.2- 3.12 մ ՝ Ծովագյուղից մինչեւ Դիլիջանի թունելի սկիզբն ընկած Ճանապարհահատվածը։
Նախատեսված հիմնանորոգման աշխատանքների ընթացքում երթեւեկության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի 11.06.2014թ. թիվ N 226-Ա հրամանով ս.թ. հուլիսի 15-ի ժամը 09:00-ից մինչեւ սեպտեմբերի 1-ի ժամը 09:00-ն այդ ճանապարհահատվածում ավտոտրանսպորտային երթեւեկությունը կդադարեցվի:
Սահմանվել է տրանսպորտային երթեւեկության հետեւյալ այլընտրանքային երթուղին՝ Երեւանից Մ-4 միջպետական ճանապարհով Դիլիջան, Իջեւան ուղեւորվելու համար՝ Մ-4-Մ-14-Ծովագյուղ-Սեմյոնովկա-Մ-4:

Движение по межгосударственной трассе Ереван - Севан - Иджеван - граница Азербайджана будет приостановлено до осени 06/12/2014   17:26  |  Информационная платформа
С 15 июля по 1 сентября с.г. движение автотранспорта на участке 73,2-83,12 км дороги межгосударственного значения М-4 Ереван - Севан - Иджеван - граница Азербайджана будет приостановлено. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи РА
“Автодорога закрывается с целью обеспечения безопасности дорожного движения в ходе ремонтных работ, предусмотренных по бюджетной программе 2014г ”, - отмечается в сообщении.
Приказом главы Минтранса Армении Гагика Бегларяна от 11 июня 2014г., утвержден следующий альтернативный маршрут для проезда по трассе межгосударственного значения М-4 из Еревана в Дилижан и Иджеван:М-4-М-14-Цовагюх-Семеновка-М-4.