Ստեղծվել է 2014թ. ամառային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով 06/03/2014   15:29  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհուրդը հայտարարություն է տարածել, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2014թ. ամառային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել հասարակական խորհրդի նախագահ, պաշտպանության նախարարի խորհրդական Գեղամ Հարությունյանը:
Հանձնաժողովի նիստերը կանցկացվեն Մոսկովյան 5 հասցեում տեղակայված հասարակական խորհրդի աշխատավայրում երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին, ժամը 11:00-16:00-ն: Առաջին նիստը կկայանա ս.թ. հունիսի Դիմում-բողոքներն ընդունվում են հասարակական խորհրդում շաբաթվա բոլոր աշխատանքային օրերին:

В Минобороны Армении сформирована комиссия по рассмотрению жалоб в ходе летнего призыва 06/03/2014   16:37  |  Информационная платформа
Приказом главы Минобороны Армении сформирована комиссия, которая займется рассмотрением заявлений и жалоб граждан в ходе летнего призыва. Как передает пресс-служба оборонного ведомства Армении, комиссия создана под патронажем Общественного совета при министре обороны Армении.Председателем комиссии назначен советник министра обороны, председатель общественного совета Гегам Арутюнян.
Заседания комиссии будут проходить по адресу Московяна 5 в офисе Общественного совета при министре обороны по понедельникам и четвергам с 11:00 по 16:00. Первое заседание состоится 5 июня. Заявления и жалобы граждан принимаются в рабочие дни.