Դավիթ Խաչատրյանը դադարեցրել է հացադուլը և քանդել բերանի կարերը 05/23/2014   10:48  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերյանի զորամասում շարքային Լյուքս Ստեփանյանին մահացու հրազենային վնասվածք պատճառելու մեջ մեղադրվող Դավիթ Խաչատրյանը, ով շուրջ 17 օր է գտնվում էր հացադուլի մեջ և կարել էր բերանը, երեկ՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, դադարեցրել է հացադուլը և քանդել բերանի կարերը:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը՝ հավելելով, որ անմիջապես բժիշկները խիստ հսկողության տակ են վերցրել Խաչատրյանին, ձեռնարկվում են համապատասխան բոլոր միջոցառումները` հետվերականգնողական շրջանը դյուրին անցնելու համար:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 5-ին կայացած դատական նիստին մեղադրող դատախազը միջնորդել էր Խաչատրյանի դատապարտել 18 տարվա ազատազրկման, որից հետո ամբաստանյալը հացադուլ էր հայտարարել:
Նշենք նաև, որ Դ. Խաչատրյանը դիմումներ է գրել ՀՀ Նախագահին, Գլխավոր դատախազին, Մարդու իրավունքների պաշտպանին, ինչպես նաև՝ Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանին` պնդելով, որ համածառայակից ընկերոջն սպանելու մտադրություն չի ունեցել եւ չի սպանել՝ խնդրելով երաշխավորել ապահովելու արդար դատաքննության իր իրավունքը:

Давид Хачатрян, обвиняемый в убийстве своего сослуживца Люкса Степаняна, прекратил голодовку и расшил себе рот 05/23/2014   11:04  |  Актуальная тема
Обвиняемый в причинении смертельного огнестрельного ранения военнослужащему ВС Армении Люкса Степаняна – Давид Хачатрян - спустя 17 дней, накануне в 23.00, прекратил голодовку и расшил себе рот.
Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил начальник Управления уголовно-исполнительных учреждений Гор Глечян, добавив, что он находится под наблюдением врачей и предпринимаются соответствующие мероприятия, направление на облегчение реабилитационного периода.
Напомним, что на состоявшемся 5 мая заседании суда прокурор ходатайствовал приговорить Хачатряна к 18 годам лишения свободы, после чего подсудимый объявил о голодовке.
Отметим, что Д. Хачатрян направил письма президенту Армении, генпрокурору, омбудсмену, а также в суд первой инстанции Тавушской области. В письме Д. Хачатрян утверждает, что не имел умысла убивать сослуживца и просит гарантировать ему право на справедливое судебное разбирательство.
10:48 23/05/2014  |  Пресса“Жоговурд”: Обвиняемый в убийстве Люкса Степаняна Давид Хачатрян отказывается от медпомощи
10:19 20/05/2014  |  Криминальная хроника Давид Хачатрян, обвиняемый в убийстве своего сослуживца Люкса Степаняна, отказывается прекращать голодовку и расшивать себе рот