Գուրգեն Արսենյանը՝ հանրապետական կառավարությանը. Հասկանում եմ, որ ձեր մի մասն այնքան էլ լավ չի տրամադրված ձեր նկատմամբ 05/22/2014   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Զարմանալի բան է իմ համար, երբ ես հիմա կարդում եմ հայկական լրատվական միջոցները և դրանցում, այդ «.am»-ների և տարբեր թերթերի կողմից տեսնում եմ ուղղակի հարձակում հանրապետական նորանշանակ կառավարության վրա»,-այսօր Ազգային ժողովում՝ կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ, իր ելույթում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Գուրգեն Արսենյանը՝ հավելելով, որ համամիտ է կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ որոշ ելույթներ ունեցողների հետ, որ Հայաստանը փոքր երկիր է և «համարյա բոլորը գիտեն՝ ով ինչ է անում, ինչի տեր է, ինչով է զբաղվում»:
«Ճիշտ են ասում, որովհետեև ես էլ եմ կարծում, որ Հայաստանը փոքր երկիր է և այդ պարագայում մարդիկ տեղեկացված են, այդ թվում նաև՝ տարբեր տեսակի «.am»-ների ֆինանսավորվան աղբյուրիների մասին, թե ովքեր են իրանց պապաները, նույնիսկ գիտեն, թե ովքեր են իրանց մամաները»,-ասաց Գ.Արսենյանը՝ ընդգծելով. «Այսինքն՝ ես հասկանում եմ, որ իշխանության մեջ կա լրջագույն պայքար, որովհետև բոլորս էլ գիտենք, թե որտեղից են ֆինանսավորվում այդ թերթերը, նաև այդ «.am»-ները»:
Այս պարագայում պատգամավորի մոտ հարց է ձագում.  «Դուք հանրապետական կուսակցության իշխանություն ե՞ք և կառավարություն ե՞ք, թե՝ ոչ: Այն հարձակումը, որ այսօր կա, այն հարձակումը, որը դիտարկում ենք, ասում է, որ դուք ինչ-որ խորդ զավակ եք, ձեզ չեն ուզում, չեն ցանկանում, որ հաջողության հասնեք, որովհետև ողջ մաղձը, որ այսօր արտահայտվում է, չեմ ասում՝ ընդդիմադիր թերթերի, սայթերի կողմից, այն կառույցների, որոնք մինչև այդ զբաղված էին այլ քաղաքական ուժերին փնովելով, սևացնելով կամ իրանց վատ բախտ, ճակատագիր մաղթելով, հիմա այդ նույն բանը տեղի է ունենում ձեր հետ»:
Պատգամավորը հետաքրքրվեց, թե որևէ մեկը կփորձի՞ իր ելույթում ասել, թե այս ի՞նչ դրսևորում է ՀՀ 13-րդ կառավարության նկատմամբ: «Իմ համար անհասկանալի է, բայց որպես մարդ, որը կարողանում է վերլուծություններ, հետևություններ  անել, ես հասկանում եմ, որ այնքան էլ լավ չի տրամադրված ձեր նկատմամբ ձեր մի մասը: Փորձեք առաջին հերթին ձեր մեջ պարզել այդ տրամադրությունների պատճառները, որովհետև ՀՀ կառավարություն եք, եթե դուք ձախողվեք, երկիրն էլ է ձախողվում, մենք էլ ենք այդտեղ տուժում՝ առանց որևէ կապ ունենալու»,-հայտարարեց Գ.Արսենյանը:
19:36 21/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփան Դեմիրճյան. Սա այն կառավարությունը չէ
13:34 21/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանն իր գործն անելու է՝ անկախ Նիկոլ Փաշինյանի սուր հարցադրումներից
16:43 23/05/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարչապետի քաղած հինգ դասերը
13:01 23/05/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿառավարության ծրագիրը հավանության արժանացավ
16:48 22/05/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԼևոն Զուրաբյան. Կառավարության խոսքը գրոշի արժեք չունի
14:55 22/05/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԷդուարդ Շարմազանով. Ընդդիմության քննադատությունը, եթե առաջարկներ չի պարունակում, գրոշ չարժե

Гурген Арсенян: Какая-то часть РПА не слишком позитивно настроена по отношении к новому правительству Армении 05/22/2014   16:08  |  Лента новостей
Я прихожу в изумление, когда читаю на страницах армянских СМИ нападки на новое “республиканское” правительство Армении”, - заявил член парламентской фракции “Процветающей Армении” Гуреген Арсенян в ходе обсуждения программы нового Кабмина. Он также отметил, что разделяет мнение выступавших до него парламентариев относительно того, что Армения маленькая страна, поэтому все знают кто и чем занимается.
Действительно, все знают, кто чем занимается, равно как и хорошо осведомлены о том, кто является “папой” и даже “матерью” того или иного информационного сайта”, - сказал Г. Арсенян. Как я понимаю, внутри власти развернулась серьезная борьба, поскольку всем прекрасно известно, откуда идет финансирование этих СМИ”, - подчеркнул депутат.
Парламентарий в этой связи задался вопросом: “Являетесь ли вы вообще правительством Республиканской партии или нет?
“ Те нападки, свидетелями которым мы сегодня становимся, говорят о том, что вы являйтесь неродным детищем РПА, вас не хотят, не любят, не желают вам успеха, потому что вся желчь, которая выплескивается наружу….речь не идет об оппозиционных СМИ, речь о тех средствах массовой информации, которые до сих пор были заняты критикой и очернением других политических сил, теперь то же самое происходит с вами.
Мне не понятно, но как человек, способный к анализу, я прихожу к заключению, что, по крайней мере, какая-то часть РПА не слишком позитивно настроена к вам. Попытайтесь в первую очередь установить в себе эти причины подобных настроений, потому что если Вы, будучи правительством Армении, потерпите фиаско, то это обернется провалом и для страны. Пострадаем и мы”, - заявил Г. Арсенян.