Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Գաբրիել Ղազարյանին 05/05/2014   15:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նորանշանակ նախարար Գաբրիել Ղազարյանին: Այս մասին տեղեոկացնում է ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Վարչապետ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Յուրի Վարդանյանին համատեղ աշխատանքի համար՝ նշելով, որ լեգենդար մարզիկի ներուժը, գիտելիքներն ու փորձը հետագայում ևս կծառայեն ոլորտի զարգացմանը:
Ներկայացնելով նորանշանակ նախարար Գաբրիել Ղազարյանին՝ կառավարության ղեկավարը նշել է. «Հույս ունեմ, որ նախարարությունում իրականացվող բարեփոխումները համատեղ կփորձեք շարունակել և զարգացնել: Մեզ համար սպորտը կարևոր ոլորտ է, և որպես վարչապետ, ամեն ինչ անելու եմ, սատարելու եմ,
որպեսզի կարողանաք իրականացնել Ձեր առջև դրվելիք ծրագրերը»:
Այնուհետև ելույթ են ունեցել սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախկին ու նորանշանակ նախարարները: Յուրի Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության աշխատակազմին արդյունավետ համագործակցության համար, շնորհավորել Գաբրիել Ղազարյանին և հաջողություն մաղթել:
Իր հերթին Գաբրիել Ղազարյանն ընդգծել է, որ աշխատանքային գործունեության արդյունքում ավելի խորը և ճիշտ է ընկալում ոլորտում առկա խնդիրները, անձնապես ճանաչում է նախարարության աշխատակազմին և պատրաստ է համատեղ աշխատել նոր թափով: Նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ցուցաբերած վստահության համար և հավաստիացրել վարչապետին, որ նախարարությունը կշարունակի իրականացնել ընթացիկ ծրագրերը և նոր ձեռքբերումներ արձանագրել:

Овик Абрамян представил аппарату Минспорта Армении нового министра Габриела Казаряна 05/05/2014   16:40  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абрамян представил аппарату Министерства спорта и по делам молодежи новоназначенного министра Габриела Казаряна. Об этом сообщает пресс-служба Правительства Армении.
Премьер поблагодарил экс-главу Минспорта Юрия Варданяна за совместную работу, отметив, что потенциал легендарного спортсмена, его знания и опыт и в дальнейшем послужат развитию сферы.
Представляя нового министра Габриела Казаряна, глава Правительства выразил надежду на продолжение и развитие проводимых в ведомстве реформ. “Спорт для нас – важная сфера, и как премьер, я сделаю все возможное, чтобы содействовать реализации поставленных перед нами задач”.
Затем выступили бывший и новоназначенный министры. Юрий Варданян поблагодарил сотрудников ведомства за эффективное сотрудничество и поздравил Габриела Казаряна, пожелав ему успехов.
В свою очередь, Габриел Казарян поблагодарил за доверие и заверил, что министерство продолжит реализовывать начатые программы и фиксировать новые успехи.