Փաստաբան. «Մայիսի 4-ին կփորձենք կազմակերպել բժիշկների հադիպումը Վարդան Պետրոսյանի հետ» 05/02/2014   11:46  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վարդան Պետրոսյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նշեց, որ մայիսի 4-ին, աշխատանքային շաբաթվա մեկնարկին, կփորձեն կազմակերպել անկախ բժիշկների հադիպումը Վարդան Պետրոսյանի հետ:
Հիշեցնենք, օրերս դերասան Վարդան Պետրոսյանին «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ից տեղափոխել էին «Նուբարաշեն» ՔԿՀ:
Նիկոլայ Բաղդասարյանը կարծում է, որ այստեղ չկան մասնագիտացված բժիշկներ, ովքեր կկարողանան համապատասխան բուժօգնություն ցույց տալ իր պաշտպանյալին, մինչդեռ «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ում Վարդան Պետրոսյանը համապատասխան ստացիոնար բուժում էր ստանում:
«Այն պայմանները, որ այնտեղ կան, նույնիսկ ինձ համար` ոչ մասնագետիս, պարզ է, որ բավարար չեն` Վ.Պետրոսյանի բուժումը լիարժեք կազմակերպելու համար»,-ասաց փաստաբանը` հավելելով, որ արդեն իսկ դիմել են անկախ բժիշկների, որոնց հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել` Վ.Պետրոսյանին այցելելու և նրա առողջական վիճակը գնահատելու:
«Եթե անկախ բժիշկները կասեն, որ` այո, եղած պայմանները բավարար են, մենք ոչինչ չենք ձեռնարկի, իսկ եթե կասեն` ոչ, մենք կդիմենք ՔԿՀ ղեկավարությանը, որպեսզի Վարդան Պետրոսյանին հետ տեղափոխեն «Դատապարտյալների հիվանդանոց»,- ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:

Адвокат Вардана Петросяна попытается в воскресенье организовать встречу независимых врачей с актером 05/02/2014   12:04  |  Актуальная тема
“Попытаемся 4 мая организовать встречу независимых медиков с Варданом Петросян”,- сообщил в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” Адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян.
Напомним, на днях актер был переведен из УИУ “Больница для осужденных” в уголовно-исполнительное учреждение “Нубарашен”.
По мнению Николая Багдасаряна, там нет врачей-специалистов, которые могли бы оказать соответствующую медпомощь его подзащитному, в то время как в УИУ “Больница для осужденных” Вардан Петросян проходил стационарное лечение.
“Даже мне, не специалисту, понятно, что существующие здесь условия недостаточны для организации полноценного лечения В. Петросяна”, - пояснил адвокат, добавив, что уже обратился к независимым врачам, с которыми была достигнута договоренность о том, что они посетят В. Петросяна с тем, чтобы дать оценку состоянию его здоровья.
Если независимые врачи скажут, что существующие условия удовлетворительны, мы ничего не предпримем, в противном случае мы обратимся к руководству УИУ, чтобы Вардана Петросяна перевели в УИУ “Больница для осужденных”, - заявил Николай Багдасарян.
10:44 02/05/2014  |  Пресса“ЧИ”: Адвокат Вардана Петросяна обратился к независимым врачам с тем, чтобы выяснить законность содержания актера в СИЗО