Սահմանագոտում երկու գյուղացի ականի վրա պայթել են 04/15/2014   13:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 15-ին ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղի բնակիչ, 1958թ. ծնված Ռաֆիկ Գրիշայի Մուղդուսյանը և Հաղթանակ գյուղի բնակիչ, 1965թ. ծնված Գաբրիել Հրաչի Բաբիկյանը Բերդավան գյուղի սահմանագոտում խոտ հավաքելիս մոտ 200 մետր առաջացել են սահմանամերձ ականապատ տարածքում և պայթել են ականի վրա: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ստացած վնասվածքներից Ռաֆիկ Գրիշայի Մուղդուսյանը մահացել է: Գաբրիել Հրաչի Բաբիկյանը ականապայթյունային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ցավակցում է Ռաֆիկ Մուղդուսյանի ընտանիքի անդամներին ու հարազատներին:
Դժբախտ պատահարներից զերծ մնալու նպատակով կոչ ենք անում սահմանամերձ գոտիների բնակչությանը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս ուշադիր լինել և հետևել ականապատ տարածքներում տեղադրված նախազգուշական նշաններին:

Двое жителей Тавушской области Армении подорвались на мине у границы с Азербайджаном 04/15/2014 14:13 | Лента новостей
В Тавушской области Армении 15 апреля житель села Бердаван Рафик Григорьевич Мугдусян, 1958 г.р и житель села Ахтанак Габриел Грачевич Бабикян,1965 г.р, косили траву и продвинулись примерно на 200 метров вглубь заминированной территории, в результате чего подорвались на мине. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
От полученных ранений Рафик Мугдусян погиб. Габриел Грачевич Бабикян с минно-взрывными ранениями госпитализирован в больницу.
Минобороны Армении выражает соболезнования родным и близким Рафика Мугдусяна.
"Во избежание несчастных случаев, призываем жителей приграничных сел во время проведения сельскохозяйственных работ быть внимательнымии следить за указателями, предупреждающими о заминированных территориях”, - говорится в сообщении министерства.