Նաիրա Զոհրաբյան. Կառավարության կազմում ընդգրկվելու դեպքում այդ ԲՀԿ-ականները կհեռացվեն կուսակցությունից 04/14/2014   15:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության օրակարգում կոալիցիոն կառավարության մաս կազմելու հարց չկա: Ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցի՝ ԲՀԿ ավելի վաղ հայտնած դիրքորոշումը վերահաստատեց Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար, ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ավելին՝ կուսակցության դիրքորոշումը հստակ է նաև նոր կառավարության կազմում ԲՀԿ որևէ ներկայացուցչի հնարավոր ընդգրկման հարցում. «Նույն պահից այդ մարդիկ կդադարեն լինել ԲՀԿ անդամ, կհեռացվեն կուսակցությունից»։
Հիշեցնենք, որ ՀՀԿ մամլո խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նախօրեին ՀՀԿ գրասենյակում լրագրողներին հայտնել էր, թե իրենք պատրաստ են ապագա կառավարության կազմում ընդգրկել «Բարգավաճ Հայաստան»-ին և Դաշնակցությանը:
«Այդ ուժերի հետ կոնսուլտացիաները դեռ չեն ավարտվել, քննարկվում են տարբեր սցենարներ: Այդ կուսակցությունների հետ կարող է լինել կոալիցիոն հուշագիր, չլինել հուշագիր, բայց նրանց ներկայացուցիչները կարող են ընդգրկված լինել հաջորդ կառավարությունում։ Եվ երրորդը՝ երկու կուսակցություններն էլ կարող են մերժել համագործակցության առաջարկը»,- ասել էր Է.Շարմազանովը:

Наира Зограбян: Представители “Процветающей Армении”, которые войдут в состав нового Правительства РА, будут исключены из рядов партии 04/14/2014   16:48  |  Актуальная тема
Вопроса о вхождении в состав коалиционного правительства на повестке “Процветающая Армении” не стоит, подтвердила ранее уже заявленную позицию политичексой силы секретарь парламентской фракции ППА Наира Зограбян, отвечая на вопрос корреспондента ИА “ФактИнфо”.
Более того, позиция партии ясна и в вопросе возможного вхождения в состав нового Правительства представителя ППА. "С этого момента эти люди перестанут быть членами “Процветающей Армении и будут исключены из рядов партии”, - отметила она.
Напомним, что накануне в штаб-квартире пресс-секретарь РПА, вице-спикер Национального Собрания Эдуард Шармазанов сообщил журналистам, что они готовы включить в состав будущего Правительства представителей ППА и АРФ “Дашнакцутюн”.
“Консультации с этими политическими силами еще не завершены: рассматриваются различные сценарии. Представители этих партий независимо от того, будет ли подписан с ними коалиционный меморандум или нет, могут войти в состав следующего Правительства. Во – вторых, обе партии могут отклонить предложение о сотрудничестве ”, -сказал Э. Шармазанов.