Ռուբիկ Հակոբյան. Վարչապետի հրաժարականը 4 խմբակցությունների գործունեության արդյունք է 04/04/2014   16:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ազգային ժողովի ոչ կոալիցիոն 4 խմբակցությունների այսօրվա աշխատանքային հանդիպումը նախապես նախատեսված էր, սակայ, բնականաբար, վարչապետի հրաժարականով պայմանավորված՝ օրակարգը փոխվեց:
Այդ մասին քիչ առաջ հանդիպման ավարտից հետո լրագրողներին հայտնեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը: Ըստ նրա՝ 4 քաղաքական ուժերը արձանագրեցին, որ վարչապետի հրաժարականը 4 խմբակցությունների գործունեության արդյունք էր՝ անկախ նրանից, թե ինչպես է դա մեկնաբանում իշխանությունը և նրանց լրատվամիջոցները:
Ռ.Հակոբյանը հայտնեց նաև, որ 4 քաղաքական ուժերը հաստատակամ են՝ շարունակելու միասնական գործունեությունը, սակայն, բնականաբար, այժմ ստեղծվել է նոր իրավիճակ, ինչով պայմանավորված կքննարկվեն հետագա անելիքները:
Նա նաև տեղեկացրեց, որ 4 քաղաքական ուժերը պատրաստվում են առաջիկայում հանդես գալ համատեղ հայտարարությամբ՝ կուտակային կենսաթոշակի պարտադիր բաղադրիչի վերաբերյալ ՍԴ որոշման կապակցությամբ:
Քննարկվում է նաև միասնական զանգվածային միջոցառումների անցկացման հարցը, կոնկրետ օրը կհստակեցվի հետագայում:
Նա նաև նշեց, որ վարչապետի հրաժարականի հետ կապված «անհատի հարց չի դրվել»՝ վստահեցնելով, որ իրենք գնում են համակարգային փոփոխությունների:

Рубен Акопян: Отставка Тиграна Сарксияна с поста премьер-министра Армении – результат деятельности некоалиционной “четверки” 04/04/2014   16:40  |  Актуальная тема
Повестка встречи с участием некоалиционной “четверки” претерпела изменения в связи с отставкой премьер-министра Армении.
Об этом немногим ранее на встрече с журналистами сообщил руководитель парламентской фракции “Наследие” Рубен Акопян. По его словам, 4 политические силы констатировали, что отставка премьера – результат деятельности 4 фракций вне зависимости от того, как ее комментируют власти и их СМИ.
Р. Акопян сообщил, что 4 политические силы полны решимости продолжить совместную деятельность, однако, естественно, дальнейшие шаги будут обсуждаться в контексте сложившейся ситуацией.
Он также сообщил, что некоалиционная “четверка” собирается в ближайшее время выступить с совместным заявлением в связи с решением КС касательно обязательного компонента накопительной пенсионной системы.
Обсуждается также вопрос о проведении совместных массовых мероприятий.
Возвращаясь к теме отставки премьер-министра, депутат отметил, что вопрос не касался конкретной персоны и что они идут на системные изменения.