Վարդան Պետրոսյանի գործով ՀՀ գյուղնախարարությունը քաղաքացիական հայց է ներկայացրել 03/06/2014   10:40  |  Մամուլ
«168 ԺԱՄ»-ը գրում է, որ Վարդան Պետրոսյանի գործով քաղաքացիական հայց է ներկայացրել ՀՀ գյուղնախարարության «Գյուղատնտեսական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՈԱԿ-ը: Այս մասին, ինչպես նշում է թերթը, տեղեկություն կա Datalex դատական տեղեկատվական համակարգում:
Թղթակիցը զրուցել է նշված ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գագիկ Խաչատրյանի հետ, ով ասել է, որ վթարի ենթարկված «Նիվա»-ն պատկանում է «Գյուղատնտեսական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ»-ին, իսկ ավտոմեքենայի վարորդը՝ Արթուր Հակոբյանը, իրենց աշխատակիցն է:
«Պետական գույքը վնասելու կապակցությամբ մենք հայց ենք ներկայացրել՝ դեպքի կապակցությամբ  վնասը փոխհատուցելու համար: Ով մեղավոր ճանաչվի, նա էլ կվերականգնի գույքը, որովհետև վնասվել է պետական գույքը, կարծում եմ կարգն է այդպիսին»,- ասել է տնօրեն Գագիկ Խաչատրյանը:

“168 часов”: Минсельхоз Армении подал гражданский иск по делу о ДТП с участием актера Вардана Петросяна 03/06/2014   11:53  |  Пресса
Газета “168 часов”пишет, что ГНКО “Офис реализации сельскохозяйственных программ”подал гражданский иск по делу Вардана Петросяна . Об этом, как отмечает издание, сообщает судебная информационная система Datalex.
Корреспондент газеты побеседовал с директором вышеупомянутой ГНКО Гагиком Хачатряном, который заявил, что попавшая в аварию “Нива” принадлежит “Офису реализации сельскохозяйственных программ ”, а водитель автомашины, Артур Акопян, яяляется их сотрудником.
“Мы подали иск с целью возмещения нанесенного ущерба в связи с повреждением государственного имущества. Тот, кого признают виновным, и должен восстановить имущество. Полагаю, таков порядок”, - сказал директор Гагик Хачатрян.