ԼՂՀ փաստաբանները հեռավար կարգով կմասնակցեն ՀՀ փաստաբանների պալատի դասընթացներին 02/03/2014   13:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանի և  Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանի հանդիպման ընթացքում կողմերը վերահաստատել են ՓՊ նախագահի գլխավորած պատվիրակության ԼՂՀ կատարած այցի ընթացքում քննարկված  բոլոր ծրագրերը:
Ըստ Փաստաբանների պալատի լրատվական ծառայության հաղորդագրության՝ ԼՂՀ արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը կարևորել է ԼՂՀ փաստաբանության զարգացման գործընթացում ՀՀ փաստաբանների պալատի օժանդակությունը։
ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահը տեղեկացրել է, որ գարնանը հնարավորություն կընձեռվի ԼՂՀ փաստաբանների պալատի փաստաբաններին մասնակցել ՀՀ փաստաբանների պալատի կողմից կազմակերպվող վերապատրաստման դասընթացներին՝ հեռավար կարգով։
ԼՂՀ արդարադատության նախարարը տեղեկացրել է, որ ԼՂՀ փաստաբանների պալատին նոր շենքային պայմաններով ապահովելու հարցը դրված է իրենց օրակարգում։
Կողմերը վերահաստատել են ՀՀ փաստաբանների պալատի նախաձեռնությունը ԼՂՀ պաշտպանության բանակի զորամասերում ծառայության անցնող զինվորների իրավագիտակցությունը բարձրացնելու նպատակով սեմինարներ իրականացնելու ծրագիրը, որը կմեկնարկի գարնանը:
Առաջիկայում կքննարկվեն նաև ԼՂՀ իրավաբանների ՀՀ փաստաբանական դպրոց հիմնադրամ ընդունելության հարցերը, որոնք նույնպես կիրականացվեն հեռավար կարգով:

Юристы НКР примут участие в дистанционных курсах повышения квалификации, организуемых Палатой адвокатов Армении 02/03/2014   14:29  |  Лента новостей
В ходе встречи председателя Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян с министром юстиции НКР Араратом Даниеляном стороны вновь утвердили все программы, обсуждавшиеся в ходе визита возглавляемой главой ПА Армении делегации в НКР.
Как передает пресс-служба Палаты адвокатов РА, глава Минюста НКР Арарат Даниелян обозначил важность содействия, оказываемого Палатой адвокатов РА процессу развития института адвокатуры в НКР.
Председатель ПА Армении сообщил, что весной членам Палаты адвокатов представится возможность принять участие в курсах переподготовки, организуемой Палатой адвокатов Армении в порядке дистанционного обучения.
Стороны подтвердили инициативу Палаты адвокатов РА о проведении семинаров с целью повышения правосознания военнослужащих, проходящих службу в воинских частях Армии обороны НКР. Программа стартует весной.
В ближайшее время состоится обсуждение вопросов о приеме юристов НКР в Школу-фонд адвокатов, которое также пройдет в дистанционном порядке.