Էապես աճել է Փաստաբանական դպրոցի դիմորդների թիվը 06/27/2013   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փաստաբանական դպրոցի հերթական ընդունելության քննություններին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել 173 իրավագետներ: Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց դպրոցի հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Լուսինե Մուրադյանը, մերժվել է հայտատուներից երկուսի հայտի ընդունումը՝ 35 հազար ՀՀ դրամ մուտքի վճարը չվճարելու և դիպլոմը ներկայացվող պահանջներին չհամապատասխանելու պատճառով: Դիմորդները քննություններին վերջնականապես կթույլատրվեն ՀՀ ոստիկանությունից ու Կրթության ու գիտության նախարարությունից համապատասխան տեղեկատվություն ստանալուց հետո առ այն, որ դատվածություն չունեն և առ այն, որ ներկայացված դիպլոմները վավեր են: Քննությունները կանցկացվեն երկու հոսքով՝ օգոստոսի 10-ին և 11-ին:
Համեմատության համար նշենք, որ 2013թ. գարնանային հոսքի դիմորդների թիվը եղել է 138, իսկ 2012թ. աշնանային հոսքի դիմորդներինը՝ 119:

В Армении существенно увеличилось число абитуриентов, желающих поступить в Адвокатскую школу 06/27/2013   15:05  |  Лента новостей
Для участия в очередных приемных экзаменах в Адвокатскую школу заявки подали 173 юриста. Как сообщила корреспонденту ИА “ФактИнфо» руководитель по связям с общественностью школы Лусине Мурадян, двум кандидатам было отказано в приеме заявки за неуплату входной платы в размере 35 тыс. драмов и ввиду несоответствия диплома выдвигаемым требованиям. Абитуриенты будут окончательно допущены к экзаменам по получении из Полиции и Министерства образования и науки РА соответствующей информации о том, что у них нет судимости и о том, что предъявленные дипломы действительны. Экзамены будут проходить в два потока: 10 и 11 августа сего года.
Для сравнения отметим, что в 2013г. число абитуриентов весеннего потока составило 138, а в 2012г. количество абитуриентов осеннего потока - 119.