Արծրուն Հովհաննիսյան. Գյուղերից բնակիչներ չեն տարհանվել 01/23/2014   11:02  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այս գիշեր հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՊՆ մամլո խոսնակը հերքեց նաև այն լուրերը, որ երեկ ուշ երեկոյան հակառակորդի դրսևորած ակտիվության հետևանքով որոշ գյուղերից բնակչներ են տարհանվել. «Չկա այդպիսի բան, ոչ մի տարհանում չի եղել»:
Հովհաննիսյանը խորհուրդ տվեց ԶԼՄ-ներին ավելորդ լարվածություն չառաջացնել:
Ինչ վերաբերում է Մովսես գյուղում կրակահերթի հետևանքով գազատարի վնասմանը, այս դեպքում ևս հերքվեց լուրը:
«Եթե իրոք գազատար վնասված լիներ կրակահերթի հետևանքով, ապա ՊՆ-ն տեղյակ կլիներ»,- ասաց  Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Минобороны Армении опровергло слухи об эвакуации жителей ряда приграничных с Азербайджаном армянских сел 01/23/2014   11:54  |  Актуальная тема
Минувшей ночью Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 300 раз. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо” сообщил пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
Пресс-секретарь МО РА опроверг информацию о том, что накануне из-за проявленной противником активности жители ряда сел были эвакуированы. “Ничего подобного не было”, - подчеркнул он.
А. Ованнисян порекомендовал СМИ не провоцировать лишнюю напряженность.
Он также опроверг слухи о повреждении газопровода в селе Мовсес.
“Если бы газопровод был поврежден вследствие стрельбы, то Министерство располагала бы соответствующей информации”, - отметил А. Ованнисян.