Էկոնոմիկայի նախարարը՝ «Հայռուսգազարդ»-ի վաճառքի պայմանագրի մասին. «Ամենաշահավետն է» 01/16/2014   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Այսօրվա եղած պայմանագրերը ՀՀ-ի համար ամենաշահավետն են և չեմ կարծում, որ կար որևէ այլ հնարավորություն՝ ավելի շահավետ պայմանագիր ունենալու»,- կառավարության այսօր կայացած նիստից հետո, լրագրողների հետ ճեպազրույցում, անդրադառնալով «Հայռուսգազարդ»-ի վաճառքի գործարքին՝ հայտարարեց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը:
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք, կառավարությունն այսօր հաստատեց Ռուսաստանի Դաշնության «Գազպրոմ» բաց բաժնետիրական ընկերությանը «Հայռուսգազարդ»-ի 20%  բաժնետոմսերի առքուվաճառքի գործարքը:
«Փաստինֆո»-ի խնդրանքով մեկնաբանելով մամուլում տեղ գտած տեղեկություններն այն մասին, թե կառավարության ոչ բոլոր անդամներն են պայմանագրի բոլոր կետերի շուրջ իրենց անվերապահ համաձայնությունը տվել, Վահրամ Ավանեսյանը հստակ պատասխան չտվեց, բայց հավելեց.
«Բանակցությունների արդյունքում, իհարկե, կարելի էր ավելի լավ պայմաններ ստանալ, պետք էր ձգտել ավելի լավ պայմաններ ստանալ, բայց որպես կառավարության անդամ եմ ասում՝ այն պայմանագիրը, որը որ կնքված է, իմ կարծիքով, ամենաշահավետն է»:

Глава Минэкономики Армении назвал соглашение о продаже акций Армросгазпрома “наиболее выгодным” 01/16/2014   15:31  |  Лента новостей
“Сегодняшние соглашения – наиболее выгодные для Армении, я не думаю, что существовала другая возможность заключения более выгодного контракта”, - заявил в ходе состоявшегося сегодня после Правительства РА брифинга министр экономики Армении Ваграм Аванесян, комментируя сделку по продаже акций Армросгазпрома российскому Газпрому.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, Правительство Армении на сегодняшнем заседании одобрило проект договора между Министерством энергетики и природных ресурсов Армении и ОАО “Газпром”о купле-продаже акций ЗАО „АрмРосгазпром”.
Комментируя по просьбе корреспондента “ФактИнфо” муссируемые в прессе сведения о том, что не все члены Кабмина безоговорочно согласились со всеми пунктами договора, Ваграм Аванесян не дал конкретного ответа. Он лишь добавил, что по итогам переговоров можно было бы добиться лучших условий, однако он как член Правительства заявляет, что договор, который был заключен, по его мнению, является наиболее выгодным.
12:22 16/01/2014  |  Актуальная темаПравительство Армении одобрило сделку по продаже акций АрмРосгазпрома российскому Газпрому