Չնայած փաստաբանի հորդորներին՝ Շանթ Հարությունյանը չի դադարեցրել հացադուլը 01/09/2014   11:21  |  Քրեական խրոնիկոն
Արդեն 16-րդ օրն է, ինչ «Ցեղակրոն»  կուսակցության ղեկավար Շանթ Հարությունյանը  գտնվում է  հացադուլի մեջ՝  այդպիսով նա և  նոյեմբերի 5-ի   դեպքերի գործով  կալանավորված ևս 4 անձինք իրենց  բողոքն են  հայտնում հարազատների հետ տեսակցելու նախաքննական մարմնի արգելքի դեմ:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Շանթ Հարությունյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը նշեց, որ իր պաշտպանյալի առողջական  վիճակը վատթարացել է՝  նա ունի գլխապտույտ,  արյան ճնշումը ցածր է,  տառապում է անքնությամբ, այդուհանդերձ Շ.Հարությունյանը չի հետևում հորդորներին ու չի դադարեցնում հացադուլը:
Պաշտպանը մտադիր է Շ.Հարությունյանին մեկ անգամ ևս հորդորել դադարեցնել հացադուլը, իսկ վաղը Ինեսսա Պետրոսյանը մամուլի ասուլիս է հրավիրել:

Шант Арутюнян не внял призывам адвоката прекратить голодовку 01/09/2014   11:35  |  Криминальная хроника
Уже 16 дней, как лидер партии “Цехакрон” Шант Арутюнян проводит голодовку. Таким образом, он и еще четверо, содержащихся под стражей в рамках дела об инциденте 5 ноября, выражают свой протест против решения органа предварительного следствия о запрете на свидание с родственниками.
Адвокат Шанта Арутюняна в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” отметила, что состояние здоровья ее подзащитного ухудшилось: у него низкое кровяное давление, наблюдается головокружение, он страдает бессонницей. Несмотря на это, Ш. Арутюнян не внял призывам адвоката прекратить голодовку.
Адвокат намерена вновь призвать Ш. Арутюняна прекратить голодовку. Инесса Петросян завтра созовет пресс-конференцию.