Ճանապարհատրանսպորտային պատահարների վիճակագրությունը՝ հունվարի 1-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում 01/08/2014   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ 2014 թվականի հունվարի 1-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության տարածքում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 53 պատահար, որից 24-ը՝ Երևան քաղաքում: ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության տեղեկացմամբ՝ տեղի ունեցած պատահարների հետևանքով 10 մարդ զոհվել է, որից 1-ը՝ Երևան քաղաքում, 82-ն ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ, որից 35-ը՝ Երևան քաղաքում:
Նույն ժամանակահատվածում հատուկ պահպանվող տարածք (տուգանային հրապարակ) է տեղափոխվել 13 ավտոմեքենա, որից 10-ը` Երևան քաղաքում. 5 վարորդների մոտ,որից 4-ը` Երևանում, հայտնաբերվել է խմածության առկայություն:
2013 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ` մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը հանրապետությունում 1-ով նվազել է, վթարների թիվը պակասել է 2-ով, իսկ մարմնական վնասվածքների դեպքերն ավելացել են 4-ով:

Полиция Армении обнародовала статистику ДТП за минувшую неделю 01/08/2014 13:28 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 1 по 8 января 2014 года на территории республики Армения было зарегистрировано 53 ДТП (из них 24 – в городе Ереване), в которых погибли 10 человек (из них 1 – в Ереване), 82 человека (из них 35 – в городе Ереване) получили телесные повреждения разной степени тяжести. Об этом сообщает официальный сайт Полиции РА.
За аналогичный период времени на специально охраняемую территорию (штрафную площадку) Дорожной полиции города Еревана были перевезены 10 автомобилей. 5 водителей (из них 4 – в Ереване) находились в состоянии алкогольного опьянения.
По сравнению с аналогичным периодом прошлого года, количество ДТП с летальным исходом сократилось на 1, количество ДТП сократилось на 2, а количество ДТП с телесными повреждениями увеличилось на 4.