Դիլիջանի փոխհրաձգության երկրորդ մասնակիցը ևս մահացել է 12/26/2013   11:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացվել էր, դեկտեմբերի 24-ին՝ ժամը 16:30-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Դիլիջանի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ հրազենային վնասվածքներով բուժօգնության են տեղափոխվել 1980 թ. ծնված Նավասարդ Աբգարյանը և 1979 թ. ծնված Արտավազդ Թամրազյանը: Այս մասին հիշեցնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը:
Պարզվել էր, որ Ն. Աբգարյանը և Ա. Թամրազյանը վնասվածքները ստացել էին նույն օրը, ժամը 16:00-ի սահմաններում, Դիլիջանի Մյասնիկյան փողոցում տեղի ունեցած փոխհրաձգության ժամանակ:
Դեկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 00:05-ին, Նավասարդ Աբգարյանը հիվանդանոցում մահացել էր:
ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից տեղեկանում ենք, որ առավոտյան՝ ժամը 07:50-ին, հիվանդանոցում մահացել է նաև Արտավազդ Թամրազյանը:
Ոստիկանության Դիլիջանի քննչական բաժանմունքում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ  հոդվածի 1-ին մասով և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:

Скончался второй участник перестрелки в армянском городе Дилижан 12/26/2013   12:19  |  Лента новостей
Как уже ранее сообщала пресс-служба Полиции Армении, 24 декабря, около 16:30 в полицейское отделение Дилижана из больницы поступила информация о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены Навасард Абгарян, 1980 г.р. и Артавазд Тамразян, 1979 г.р.
Выяснилось, что оба пострадавших получили ранения в тот же день около 16:00 в ходе перестрелке на ул. Мясникяна в городе Дилижан. 25 декабря, около 00:05 Навасард Абгарян скончался.
Согласно информации, опубликованной на сайте полиции РА, утром, в 07.50 в больнице раненный в результате перестрелки в Дилижане Артавазд Тамразян.
По данному факту в следственном отделении полиции Дилижана возбуждено уголовное дело по признакам ч.1. ст 104 и ч.4 ст. 258 УК РА. Предварительное следствие по делу продолжается.