Վրաստանի քաղաքացին ՀՀ կեղծ անձնագրով հատել է պետական սահմանը. ՀՔԾ 12/25/2013   13:25  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 329-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ` Հ. Մ.-ի կողմից ակնհայտ կեղծ փաստաթուղթ օգտագործելու և ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, համաձայն նախաքննությամբ ձեռք բերված տվյալների` Հ. Մ.-ն, հանդիսանալով Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի, առանց օրինական հիմքերի՝ 2007 թվականին, այնուհետև` 2009 թվականին ՀՀ ոստիկանության Արագածի անձնագրային բաժնից ստացել է ՀՀ քաղաքացու անձնագիր, որը վերջին անգամ օգտագործել է 2013թ. դեկտեմբերի 3-ին` այն ներկայացնելով ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելիս:

Специальная следственная служба Армении: Гражданин Грузии пересек границу Армении по поддельному паспорту 12/25/2013   14:02  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 325 и ч. 1 ст. 329 УК РА по факту использования Г.М. заведомо подложного документа и незаконного пересечения государственной границы Армении.
Как сообщается на сайте ССС РА,  по данным следствия, Г.М., будучи гражданином Грузии, не на законных основаниях в 2007г., а затем в 2009г. получил в  паспортном отделе Полиции Арагаца паспорт гражданина Армении, который использовал в последний раз 3 декабря 2013г., предъявив его при незаконном пересечении государственной границы Армении.