Դատարանի առջև կկանգնի իր փոքրիկին սպանելու մեջ մեղադրվող կինը 11/30/2013   12:09  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեի Տուլայի մարզի քննչական մարմիններն ավարտել են Կիրեևսկի շրջանի 20-ամյա բնակչուհու նկատմամբ քրեական գործի քննությունը:
Նա մեղադրվում է ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 111-րդ հոդվածի 4-րդ մասով (անչափահասի առողջությանը դիտավորյալ ծանր վնաս հասցնելը, որը անզգուշությամբ առաջացրել է տուժողի մահը) նախատեսված հանցագործության կատարման մեջ: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Քննության վարկածով՝ 2013թ. սեպտեմբերին մեղադրյալն իր երկու ամսական որդու հետ ստացիոնար բուժում է անցել Կիրեևսկի կենտրոնական հիվանդանոցում: Սեպտեմբերի 19-ի գիշերը նա հիվանդասենյակում փորձել է հանգստացնել երկար ժամանակ լաց լինող երեխային: Զայրանալով` չարագործ կինը ձեռքով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել որդու  գլխին և տարբեր մասերին: Ստացված վնասվածքների և վերջույթների բազմաթիվ կոտրվածքների հետևանքով երեխան մահացել է:
Քննությամբ ձեռք են բերվել բավարար ապացույցներ, և քրեական գործը, հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է դատարան՝ ըստ էության քննության առնելու համար:

20-летняя жительница Киреевского района предстанет перед судом за причинение смерти своему двухмесячному сыну 11/30/2013   12:16  |  Международные новости
Следственными органами Следственного комитета Российской Федерации по Тульской области завершено расследование уголовного дела в отношении 20-летней жительницы Киреевского района. Она обвиняется в совершении преступления, предусмотренного ч. 4 ст. 111 УК РФ (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью малолетнего, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего), сообщается на официальном сайте следственного комитета РФ.
По версии следствия, в сентябре 2013 года обвиняемая со своим 2-месячным сыном проходила стационарное лечение в ГУЗ «Киреевская центральная районная больница». 19 сентября 2013 года в ночное время, находясь в больничной палате, женщина пыталась успокоить ребенка, который длительное время плакал. Разозлившись на сына, злоумышленница нанесла ему множественные удары рукой по голове и различным частям тела. В результате полученных повреждений смерть ребенка наступила от сочетанной травмы тела с множественными переломами конечностей.
Следствием собрана достаточная доказательственная база, в связи с чем уголовное дело с утвержденным обвинительным заключением направлено в суд для рассмотрения по существу.