Արման Թաթոյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ 11/20/2013   11:15  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նոյեմբերի 19-ի որոշմամբ Արման Թաթոյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ։
Արման Թաթոյանը ՀՀ սահմանադրական դատարանի խորհրդականն է, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ԵՊՀ քրեական դատավարության և կրիմինալիստիկայի ամբիոնի դոցենտ:
Նա Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի 2011թ. դեկտեմբերի 7-ի նիստում ընտրվել է «Խոշտանգումների եւ անմարդկային կամ արժանապատվությունը նվաստացնող վերաբերմունքի կամ պատժի կանխարգելման» եվրոպական կոմիտեում (ԽԿԿ) Հայաստանի ներկայացուցիչ՝ 4 տարի ժամկետով:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Մելիքյանն ազատվել է պաշտոնից՝  Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտոր ընտրվելու կապակցությամբ:

Арман Татоян назначен заместителем министра юстиции Армении 11/20/2013   11:27  |  Актуальная тема
Решением премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна от 19 ноября Арман Татоян назначен заместителем министра юстиции РА.
Арман Татоян работал советником в Конституционном суде, является кандидатом юридических наук, доцентом кафедры уголовного процесса и криминалистики Ереванского госуниверситета.
В 2011г. на состоявшемся 7 декабря 2011г. заседании Комитета министров Совета Европы был избран представителем Армении в Европейском комитете по предупреждению пыток и бесчеловечного или унижающего достоинство обращения или наказания сроком на 4 года.
Напомним, что заместитель министра юстиции Армении Рубен Меликян был освобожден с занимаемой должности в связи с избранием его на пост ректора Академии правосудия.