Զինվորական դատախազի տեղակալը նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազ 11/06/2013   13:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահը  հրամանագիր է ստորագրել ` Ա.Հարությունյանին ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ նշանակելու մասին:
Հրամանգրում մասնավորապես ասվում է.
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 9-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Դատախազության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 36-րդ հոդվածի 2-րդ մասը` որոշում եմ.
Արտավազդ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազ, Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ»:
Նշենք, որ մինչ նոր նշանակումը Արտավազդ Հարությունյանը՝ նույն ինքը Արտակ Հարությունյանը զբաղեցնում էր ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնը։ Իսկ զինվորական նախկին դատախազ Գագիկ Ջհանգիրյանի պաշտոնավարման տարիներին զբաղեցրել է զինվորական դատախազության քննչական բաժնի պետի պաշտոնը եւ եղել  «Հոկտեմբերի 27»-ի գործով քննչական խմբի ղեկավարը։

Артавазд Арутюнян назначен военным прокурором Армении 11/06/2013 13:48 | Лента новостей
Указом президент Армении Серж Саргсяна А. Арутюнян назначен военным прокурором, заместителем генерального прокурора РА.
В указе, в частности, отмечается: “Руководствуясь п. 9 ст. 55 Конституции Республики Армении и приняв за основание ч. 2ст. 36 закона РА “О Прокуратуре”, постановляю назначить Артавазда Арутюняна военным прокурором, заместителем генерального прокурора Республики Армения".
Отметим, что ранее Артавазд Арутюнян, он же Артак Арутюнян, занимал пост заместителя военного прокурора РА. Он работал в Военной прокуратуре как при Гагике Джангиряне, Армене Хачатуряне, так и Геворке Костаняне.