Քննիչն ու դատախազը կաշառք են պահանջել. հաղորդում է ներկայացրել քաղաքացին 11/02/2013   11:09  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Խ. Հ.-ի հաղորդման համաձայն, քրեական գործի վարույթն իրականացնողն ու դատարանում մեղադրանք պաշտպանողը կաշառք են պահանջել:
Ըստ ՀՔԾ-ի հաղորդագրության, քաղաքացի Խ. Հ.-ի հաղորդում է ներկայացրել, որ, գույքի գաղտնի հափշտակություն կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն իրականացնող ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնի քննիչը քրեական գործով վարույթը կարճելու համար մեղադրյալների ծնողներից պահանջել է առանձնապես խոշոր չափերի կաշառք:
Խ. Հ.-ն նշել է նաև, որ նույն գործով դատաքննության ընթացքում մեղադրողը ամբաստանյալների ծնողներից պահանջել և ստացել է խոշոր չափերի կաշառք:
Քաղաքացու հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով և 34-311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ:

Следователь и прокурор потребовали взятку. В Специальной следственной службе Армении на основании заявления гражданина завели уголовное дело 11/02/2013   12:30  |  Актуальная тема
Согласно заявлению гражданина Х.Г. орган, осуществляющий производство по уголовному делу, и прокурор, поддерживающий в суде обвинение, потребовали взятку.
По сообщению Специальной следственной службы, гражданин Х.Г. подал заявление, согласно которому следователь следственного отдела Ширакской области Полиции РА, осуществлявший предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту совершения тайного хищения имущества, для прекращения производства по уголовному делу потребовал от родителей обвиняемых взятку в особо крупном размере.
Х.Г. также отметил, что в ходе судебного разбирательства по тому же делу обвинитель потребовал от родителей подсудимых и получил взятку в крупном размере.
По подготовленным на основании заявления гражданина материалам в Специальной следственной службе РА возбуждено уголовное дело по п. 3 ч. 3 ст. 311 и п. 2 ч. 4 ст. 34-311 УК РА.