Նախարարի որդին հրաժարվել է հանրային պաշտպանի ծառայություններից 11/01/2013   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի որդին՝ Դավիթ Վարդանյանը, հրաժարվել է հանրային պաշտպանի ծառայություններից՝ նշելով որ ցանկանում է օգտվել փաստաբանի վճարովի ծառայությունից:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Դավիթ Վարդանյանի արդեն իսկ նախկին պաշտպան Ռաֆիկ Սաֆարյանը:
Հանրային պաշտպանից հրաժարվելու պատճառների մասին փաստաբանը տեղյակ չէ և նշեց, որ դա Դավիթ Վարդանյանի իրավունքն է և «որ դրանից ողբերգություն սարքելու պետք չէ»:
Հարցին` գուցե բարձրացված մեծ աղմուկն էր պատճառը, որ նախարարի որդին օգտվում է հանրային պաշտպանի ծառայություններից, փաստաբանն ընդամենը նշեց, որ «չգիտի»:
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ (առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցներ կամ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութեր ապօրինի պատրաստելը, վերամշակելը, ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ առաքելը) և 215 հոդվածի 2-րդ մասով (Մաքսանենգությունը):

Сын министра спорта Армении отказался от услуг общественного защитника 11/01/2013   15:52  |  Лента новостей
Сын министра спорта и по делам молодежи Юрия Варданяна Давид Варданян отказался от услуг общественного защитника. Он отметил,что желает воспользоваться услугами платного адвоката.
Об в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил ныне уже бывший адвокат Давида Варданяна Рафик Сафарян.
Адвокат отметил, что не владеет информацией относительно причин, побудивших Д. Варданяна отказаться от услуг общественного защитника. Он лишь подчеркнул, что это право Давида Варданяна и что “не следует из этого делать трагедию”.
Напомним, Давиду Варданяну было предъявлено обвинение по ч.3 ст. 268 Уголовного кодекса Армении (“Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка наркотических средств или психотропных веществ) и ч.2 ст. 215( “Контрабанда ”). Обвинение Давиду Варданяну было предъявлено 15 октября. В отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Уголовное дело 16 октября было передано в производство Управления по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции Армении.