ԱՆ. Ինսուլին ստացող հիվանդները դեղի հատկացման գործում խոչընդոտների հանդիպելու դեպքում կարող են ահազանգել թեժ գծին 10/30/2013   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը շարունակում է  շաքարային դիաբետով հիվանդներին առանց ընդհատումների մատակարարել անհրաժեշտ քանակությամբ ինսուլին։ Հոկտեմբերի 25-ին հանրապետության բուժհաստատություններին է հատկացվել ինսուլինի հերթական խմբաքանակը։
ՀՀ առողջապահության նախարարի հրամանով` հաստատվել է Երևանի և մարզերի բժշկական բոլոր հաստատություններին տրամադրվող ինսուլինային սրվակների բաշխացուցակը` մեկ ամսվա կտրվածքով:
Բուժհաստատություններն իրենց մոտ հաշվառված հիվանդներին անհրաժեշտ քանակի ինսուլինային սրվակներն արդեն ստանում են ՀՀ ԱՆ «Մարդասիրական օգնության հանրապետական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Առողջապահության նախարարությունը ինսուլին ստացող շաքարային դիաբետով հիվանդներին հորդորում է տեղերում դեղի հատկացման գործում խոչընդոտների հանդիպելու դեպքում ահազանգել թեժ գիծ` 010-52-88-72 հեռախոսահամարով։

Минздрав Армении призывает больных сахарным диабетом в случае возникновения проблем с получением препарата звонить на телефон “Горячей линии” 10/30/2013   11:32  |  Лента новостей
Министерство здравоохранения Армении 25 октября выделило медучреждениям республики очередную партию инсулина. Указом министра здравоохранения РА, был составлен список распределения инсулина в ампулах, выдаваемого всем медучреждениям Еревана и областей в расчете на один месяц.
Медучреждения уже получают инсулин в ампулах для стоящих на учете пациентов в ГНКО “Республиканский центр гуманитарной помощи” Минздрава РА.
Минздрав Армении призывает больных сахарным диабетом в случае возникновения проблем с получением препарата на местах звонить по телефону “Горячей линии” 010-52-88-72.