Ավազակային հարձակում Գյումրիում 10/23/2013   15:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 22-ին` ժամը 16:00-ին, ոստիկանության Մուշի բաժին է դիմել Գյումրի քաղաքում տեղակայված ՌԴ զորամասի ժամկետային զինծառայող, 1994 թ. ծնված Նիկիտա Կ.-ն և հայտնել, որ նույն օրը` ժամը 13:00-ի սահմաններում, ինքը և նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, 1994 թ. ծնված Պավել Պ.-ն «Մոսկվիչ» մակնիշի տաքսի ավտոմեքենայով Գյումրի քաղաքի «Մայր Հայաստան» հուշահամալիրի մոտից ուղևորվել են Բուլվարային թաղամաս, սակայն ճանապարհին վարորդը մեքենան վարել է մի անմարդաբնակ վայր, որտեղ իրենց են մոտեցել երեք անծանոթ երիտասարդներ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարկայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը, նրանցից մեկը դանակի սպառնալիքով իրեն և իր ծառայակցին իջեցնելով ավտոմեքենայից` հափշտակել են յուրաքանչյուրից 10.000-ական ռուբլի և երկու բջջային հեռախոս` համապատասխանաբար 83.000 և 80.000 դրամ արժողության:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ` ոստիկանության Մուշի բաժնի ծառայողների և Շիրակի մարզային վարչության վետերանների խորհրդի կողմից պարզվել է, որ հանցագործությունը կատարել են 1981 թ. ծնված Անդրանիկ Մ.-ն, 1994 թ. ծնված Դավիթ Գ.-ն, 1989 թ. ծնված Ռոբերտ Մ.-ն և 1995 թ. ծնված Ջոնիկ Մ.-ն:

В Гюмри совершено разбойное нападение на российских военнослужащих 10/23/2013   17:29  |  Актуальная тема
22 октября, в 16:00, в Мушский отдел полиции обратился военнослужащий срочной службы воинской части РФ, дислоцированной в г. Гюмри, Никита К., 1994 г.р. и сообщил, что в тот же день, в 13:00, он вместе с военнослужащим срочной службы той же воинской части Павлом П. ,1994 г.р. на такси марки “Москвич” направился от мемориального комплекса “Мать-Армения” в городе Гюмри в сторону Бульварного квартала. Однако водитель направил автомобиль в безлюдное место. Как сообщает пресс-служба полиции РА, в указанном месте к ним подошли трое незнакомых парней, один из которых, угрожая ножом, вынудил военнослужащих выйти из машины. Согласно информации, неизвестные ограбили каждого из них на 10.000 рублей и украли у них 2 сотовых телефона стоимостью 83.000 и 80.000 драмов соответственно.
В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий сотрудники Мушского отдела и совета ветеранов Ширакского областного управления полиции установили, что преступление совершили Андраник М., 1981 г.р., Давид Г. ,1994 г.р., Роберт М., 1989 г.р. и Джоник М., 1995 г.р.