Եղվարդ-Երևան ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարից տուժածներից ևս մեկը մահացել է 10/21/2013   21:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 22:10-ի սահմաններում, Եղվարդ-Երևան ճանապարհի 2-րդ կիլոմետրին բախվել էին «ՎԱԶ-21214» և «ԲՄՎ-320» մակնիշի ավտոմեքենաներ, ինչի հետևանքով «ՎԱԶ-21214»-ի վարորդը և 6 ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին հիվանդանոց, որտեղ ուղևորներից մեկը` Էդգար Հակոբյանը, մահացել էր:
ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից տեղեկանում ենք, որ հոկտեմբերի 21-ին հիվանդանոցից ոստիկանության Նաիրիի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ վերակենդանացման բաժանմունքում, գիտակցության չգալով, մահացել է ավտովթարից տուժած մեկ այլ ուղևոր` Էդվարդ Հակոբյանը:
Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 3-րդ մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:

Еще один пострадавший в ДТП на трассе Егвард-Ереван скончался в больнице 10/22/2013   09:33  |  Лента новостей
20 октября, в районе 22:10 по местному времени, на 2-м километре автотрассы Егвард-Ереван столкнулись автомобили “BMW-320” и“ВАЗ-21214”. В результате аварии водитель “ВАЗ-21214” и шестеро пассажиров с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу, где один из пассажиров – 16-летний Эдгар Акопян – скончался.
Как сообщается на официальном сайте Полиции Армении, 21 октября из медцентра в отдел Полиции Наири поступила информация о том, что в отделении реанимации один из пассажиров пострадавших в ДТП на дороге Егвард-Ереван Эдвард Акопян, скончался, не приходя в сознание.
По факту ДТП возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.3 ст.242 Уголовного кодекса Армении. Предварительное следствие продолжается.