Վարդան Պետրոսյանի ավտոմեքենայի վթարի փաստով քրեական գործ է հարուցվել 10/21/2013   13:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ երեկ երեկոյան, ժամը 22.10-ի սահմաններում, Եղվարդ-Երևան ճանապարհի 2-րդ կմ-ին իրար են բախվել համընթաց երթևեկող «ՎԱԶ-21214» և «ԲՄՎ-320» մակնիշի ավտոմեքենաներ, ինչի հետևանքով «ՎԱԶ-21214»-ի վարորդը և 6 ուղևորները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ ուղևորներից մեկը` Էդգար Հակոբյանը, մահացել է:
Հիշեցնենք, որ «ԲՄՎ-320»-ի ղեկին եղել է հանրահայտ դերասան Վարդան Պետրոսյանը, ով ևս տեղափոխվել է Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, և, ինչպես արդեն հայտնել էինք, ենթարկվել վիրահատության: Այս մասին, սակայն, Ոստիկանության պաշտոնական հաղորդագրությունը լռում է:
Փոխարենը հայտնվում է, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 3-րդ մասով: Կատարվում է քննություն:

По факту ДТП с участием известного армянского актера Вардана Петросяна возбуждено уголовное дело 10/21/2013   13:59  |  Криминальная хроника
20 октября, в районе 22:10 по местному времени, на 2-м километре автотрассы Егвард-Ереван столкнулись автомобили “ВАЗ-21214” и “BMW-320”. В результате аварии водитель “ВАЗ-21214” и шестеро пассажиров с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу, где один из пассажиров – Эдгар Акопян – скончался.
Напомним, за рулем автомобиля марки “BMW” находился известный армянский актёр, сатирик Вардан Петросян, который был госпитализирован в медцентр “Эребуни”. Ему была проведена операция, однако пока информацию Полиция официально не подтвердила эту информацию.
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, по факту ДТП возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.3 ст.242 Уголовного кодекса Армении.Ведется следствие.