ՃՏՊ-ի հետևանքով զինծառայող է մահացել 10/12/2013   11:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հոկտեմբերի 11-ին ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով՝ ժամը 13:30-ի սահմանում զինվորական հոսպիտալում մահացել է ժամկետային զինծառայող, 1993 թ. ծնված Ժակ Գևորգի Գալստյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Ժակ Գալստյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից՝ հոկտեմբերի 11-ին ժամը 9.30-ի սահմանում ՊԲ արևելյան  ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում տեղի էր ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար: Կան տուժածներ: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:

В результате ДТП погиб военнослужащий АО НКР 10/12/2013 11:41 | Актуальная тема
В результате ДТП на охраняемом участке в одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в восточном направлении, в районе 13.30 в военном госпитале скончался военнослужащий срочной службы Жак Геворкович Галстян, 1993 г.р.
Министерство обороны НКР разделяет боль невосполнимой утраты и выражает соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам Жака Галстяна.
Как уже ранее сообщала пресс-служба Минобороны НКР, 11 октября, около 09.30 поступила информация, что на охраняемом участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в восточном направлении, произошло ДТП. Есть пострадавшие.