«Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության միջոցառումների շրջանակներում Երևանի մի շարք փողոցներում կդադարեցվի երթևեկությունը 10/11/2013   14:59  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ «Էրեբունի-Երևան-2795» տոնակատարության միջոցառումների շրջանակներում՝ Երևան քաղաքում դադարեցվելու է երթևեկությունը հետևյալ փողոցներում.
Հոկտեմբերի 11-ին, Ժամը 10:00-ից մինչև 23:00
Էրեբունի թանգարանի հարակից հրապարակը և դեպի թանգարանի հրապարակ տանող ուղղություններով՝ Դաշտենցի, Այվազովսկու, Մահարու, Ողջաբերդի փողոցների և Էրեբունի-Ազատամարտիկների փողոցների խաչմերուկի կողմերից:
Հոկտեմբերի 12-ին, Ժամը 08:30-ից մինչև 23:00
Երևանի փոքր կենտրոնում՝ դեպի Հանրապետության հրապարակի ուղղությամբ՝ Ֆրանսիայի հրապարակ, Սայաթ-Նովա-Տերյան, Սայաթ-Նովա-Աբովյան, Սայաթ-Նովա-Նալբանդյան, Վարդանանց-Տպագրիչների, Թումանյան-Հանրապետության, Արամի-
Հանրապետության, Բուզանդ-Հանրապետության, «Այրարատ» («Ռոսիա») կինոթատրոն-Ագաթանգեղոս-Խորենացի, Գր. Լուսավորիչ-Իտալիայի, Գր. Լուսավորիչ-Բեյրութի, Գր. Լուսավորիչ-Զաքյան, «Հաղթանակ» կամուրջ, Սարյան-Լեո, Սարյան-Ամիրյան, Սարյան-Արամի, Սարյան-Բուզանդ, Փարպեցի-Պուշկին, Փարպեցի-Թումանյան խաչմերուկներից:
Հոկտեմբերի 12-ին, Ժամը 08:30-ից մինչև 16:00
Արգիշտի փողոցի Երևանի քաղաքապետարանի շենքի դիմացի հատվածը՝ Գր. Լուսավորչի փողոցի կողմից:
Հոկտեմբերի 12-ին, Ժամը 12:00-ից մինչև 16:00
Կրկեսի խաչմերուկից դեպի Գր. Լուսավորիչ, Պարոնյան-Լեո խաչմերուկից դեպի Գր. Լուսավորիչ ուղղությունները:

В связи с торжествами по случаю 2795-летия “Эребуни – Еревана” движение по ряду столичных улиц будет приостановлено 10/11/2013   15:45  |  Информационная платформа
Дорожная полиция сообщает, что в связи с предстоящими торжествами по случаю 2795-летия “Эребуни – Еревана” в рамках праздничных мероприятий будет приостановлено транспортное движение на нижеперечисленных улицах и участках дорог:
11-го октября, с 10:00 по 23:00
Прилегающая к музею “Эребуни” площадь, и по ведущим к площади направлениям: со стороны улиц Даштенца, Айвазовского, Магари, Вохджаберди и перекрестка улиц Эребуни и Азатамартикнери;
12 октября с 08:30 по 23:00
В малом центре Еревана - по направлению к Площади Республики: площадь Франции, с перекрестков улиц Саят-Новы и Терьяна, Саят-Новы и Абовяна, Саят-Новы и Налбандяна, Вардананц и Тпагричнери, Туманяна и Анрапетутян, Арами и Анрапетутян, Бюзанда и Анрапетутян, кинотеатра «Айрарат» («Россия») и улиц Агатангехоса и Хоренаци, улиц Григора Лусаворича и Италии, Григора Лусаворича и Бейрута, Григора Лусаворича и Закяна, с моста «Победы», перекрестков улиц Сарьяна и Лео, Сарьяна и Амиряна, Сарьяна и Арами, Сарьяна и Бюзанда, Парпеци и Пушкина, Парпеци и Туманяна;
12 октября с 08:30 по 16:00
Участок улицы Аргишти напротив здания мэрии Еревана, со стороны улицы Григора Лусаворича;
12 октября с 12.00 по 16.00
По направлению от перекрестка цирка в сторону улицы Гр. Лусаворича, от перекрестка улиц Пароняна и Лео в сторону улицы Гр. Лусаворича.