Արման Մկրտումյանը մեկնեց արձակուրդ 10/10/2013   10:34  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահ Արման Մկրտումյանը հոկտեմբերի 7-ից գտնվում է 8-օրյա արձակուրդում, որից կվերադառնա հոկտեմբերի 16-ին: Այս մասին ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի հարցի՝ հայտնեց Դատական դեպարտամենտի  Միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արսեն Բաբայանը:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Դատական կարգադրիչների ծառայության համակարգում բացահայտվել էին  պետական բյուջեից աշխատավարձերի հափշտակության համատարած դեպքեր, կենտրոնական ու տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներ հայտնվել էին արգելանքի տակ՝ մեղադրյալների կարգավիճակում, որպես կասկածյալ հարցաքննվել  էր նաև Դատական դեպարտամենտի ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանը, ով Հայաստանի Հանրապետության դատարանների նախագահների խորհրդի 2013թ. սեպտեմբերի 27-ի որոշմամբ (Դատարանների նախագահների խորհուրդն ի պաշտոնե գլխավորում է Վճռաբեկ դատարանի նախագահ Արման Մկրտումյանը) ազատվել էր զբաղեցրած պաշտոնից: Միսակ Մարտիրոսյանն, ըստ ոստիկանության տարածած հաղորդագրության, կասկածվում է աշխատանքի ընդունելու համար խոշոր չափերի կաշառք ստանալու մեջ եւ քննիչը որոշում էր  կայացրել նրա պաշտոնավարությունը ժամանակավոր դադարեցնելու մասին:

Председатель Кассационного суда Армении Арман Мкртумян ушел в отпуск 10/10/2013   10:49  |  Актуальная тема
Председатель Кассационного суда Арман Мкртумян с 7 октября находится в восьмидневном отпуске. Вернется он из отпуска 16 октября. Об этом информагентству “ФактИнфо” сообщил начальник службы по международному сотрудничеству и связям с общественностью Судебного департамента РА Арсен Бабаян.
Напомним, в системе судебных распорядителей были выявлены повсеместные случаи присвоения заработных плат. Руководители центральных и территориальных подразделений оказались в ипостаси обвиняемых. В качестве подозреваемого был допрошен также глава Судебного департамента Мисак Мартиросян, который был освобожден с занимаемой должности решением Совета председателей судов Республики Армения от 27 сентября 2013г.(Совет председателей судов официально возглавляет председатель Кассационного суда Арман Мкртумян). Мисак Мартиросян, согласно распространенному Полицией Армении заявлению, подозревается в получении взятки в особо крупном размере за устройство на работу,. Сообщается также,что следователь принял решение о временном приостановлении его полномочий.