Ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին աղբարկղի մոտ զենք-զինամթերք էր թողել 10/10/2013   12:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 9-ին, ժամը 19.45-ին,  ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել անհայտ քաղաքացի և հայտնել, որ զենք և զինամթերք է թողնում Ավանի Թումանյան թաղամասի թիվ 7/1 շենքի դիմաց՝ աղբարկղի մոտ:
ՀՀ ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է առանց գործարանային համարի կարճեցված փողով որսորդական հրացան, որսորդական հրացանի16 մմ տրամաչափի` 10, ինքնաձիգի 5,45 մմ տրամաչափի 116 փամփուշտ, 2 նռնակ` առանց պայթուցիչի, և 1 պայթուցիչ:

В Ереване неизвестный оставил около мусорного контейнера оружие и боеприпасы 10/10/2013   12:56  |  Лента новостей
9 октября в 19.45 в Центр оперативного управления Управления города Ереван позвонил неизвестный и сообщил, что оставляет оружие и боеприпасы возле мусорного контейнера напротив дома номер 7/1 в квартале Туманян в столичном административном районе Аван.
Полиция Армени сообщает, что прибывшая оперативная группа обнаружила в указанном месте охотничье ружье с укороченным стволом без заводского номера,10 патронов калибра 16 мм для охотничьего ружья, 116 патронов калибра 5,45 мм для автомата, две гранаты без взрывателя и один взрыватель.