Սուրենյանցը հայտնաբերվել է ու կալանավորվել 09/28/2013   14:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ հայտնաբերվել  ու կալանավորվել  է խարդախության մեջ մեղադրվող քաղաքագետ Ս. Սուրենյանցը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Երևանի Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ նախագահությամբ Մխիթար Պապոյանի,   երեկվա որոշմամբ, Սուրեն Սուրենյանցի նկատմամբ ընտրված  խափանման միջոց չհեռանալու ստորագրությունը փոխարինվել էր  կալանքով,  քրեական գործի վարույթը կասեցվել էր, իսկ ամբաստանյալի նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում:
Դատարանն այս   որոշումը կայացրել էր մեղադրողի միջնորդության հիման վրա՝ ամբաստանյալ Ս. Սուրենյանցը  չէր ներկայացել իր գործով դատական նիստին, դատարանը  փորձել էր պարզել վերջինիս բացակայության պատճառը, Սուրենյանցը հեռախոսազանգի միջոցով տեղեկացրել էր, որ վատառողջ է և կաթիլային ներարկում է ստանում: Դատարանը փորձել էր պարզել, թե որտեղ է գտնվում Սուրենյանցը, վերջինս, դատարանին հավաստիացրել էր, որ Նորքի զանգվածում  բնակվող ընկերոջ տանն է, բայց հասցե չէր  նշել:
Դրա նախորդ նիստին  Սուրենյանցի նկատմամբ բերման ենթարկելու որոշում էր կայացվել, սակայն պարզվել էր,  որ Սուրենյանցի բնակավայրի դատարանին  հայտնի հասցեում  նման մարդ չի բնակվում:

Обвиняемый в мошенничестве политолог Сурен Суренянц взят под стражу 09/28/2013   14:44  |  Лента новостей
Вчера был найден и заключен под стражу обвиняемый в мошенничестве Сурен Суренянц. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
Как уже сообщало информагентство, суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г. Ереван под председательством судьи Мхитара Папояна вчера вынес решение о замене избранной в отношении Сурена Суренянца меры пресечения в виде подписки о невыезде на заключение под стражу. Суд постановил также приостановить производство по уголовному делу и объявить политолога в розыск.
Суд вынес это решение на основании ходатайства обвинителя. С. Суренянц не явился на судебное заседание, и суд еще до начала заседания попытался выяснить причину отсутствия последнего. Суренянц известил по телефону, что не смог присутствовать по состоянию здоровью и что ему ставят капельницы. Суд сегодня вновь попытался узнать место жительства Суренянца. Последний заверил, что остановился в доме своего друга, проживающего в Нор-Норке, однако не указал его адреса.
На прошлом заседании было принято решение подвергнуть приводу Суренянца, однако выяснилось, что по известному суду адресу политолог не проживает.
14:01 27/09/2013  |  Актуальная темаПолитолог Сурен Суренянц объявлен в розыск
11:18 27/09/2013  |  Актуальная тема Ереванский суд решает вопрос о заключении политолога Сурена Суренянца под стражу
12:41 04/09/2013  |  Лента новостейПолитолог Сурен Суренянц добровольно явился на судебное заседание
14:51 28/03/2013  |  Актуальная темаСуд вынес решение о прекращении розыска и уголовного преследования в отношении политолога С. Суренянца